HDP'li milletvekiline hacklenen hesabından fezleke

HDP Milletvekili Ömer Öcalan’ın hacklenen sosyal medya hesabında yapılan bir paylaşımdan dolayı hakkında fezleke düzenlendi.

HDP'li milletvekiline hacklenen hesabından fezleke
12 Mart 2020 Perşembe 10:58

banner255

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın ele geçirilen Twitter hesabında yapılan bir paylaşımdan dolayı hakkında dokunulmazlık fezlekesi hazırlandı. Fezleke, 12 Ocak 2019 akşamı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’ın, açlık grevlerinin devam ettiği sürede İmralı’da yaptığı ziyaret günü yapılan bir ihbar sonucu “suçu ve suçluyu övme” suçlamasıyla hazırlandı. HDP milletvekili Ömer Öcalan’ın Twitter hesabı ise görüşmenin yapıldığı gün ele geçirildi. Hesabın ele geçirildiğine dair Öcalan ve HDP’den açıklama gelmişti.

Fezlekeye konu olan ve ele geçirilen hesapta yer alan söz konusu paylaşımda, Abdullah Öcalan’ın sağlığıyla ilgili asılsız iddialar yer almıştı.

‘YARGI CİDDİYETSİZ’

Hakkında hazırlanan fezleke ve gerekçesine şaşırmadığını belirten HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, bu durumun yargının ciddiyetsizliğini ortaya koyduğunu söyledi. Öcalan, tecridin kaldırılması talebiyle devam eden açlık grevleri sürecinde İmralı’da görüşmenin yapıldığı gün hesabının hacklendiğini dile getirdi. 

Öcalan, “Yargı mensuplarının işi sulandırdıklarını görüyorum. Benim kendi irademle atmadığım mesajlar yayınlandı. Zaten biz yazdıklarımızın da söylediklerimizin de arkasındayız. Zaten basın yayın organlarına baksalardı görürlerdi. Bize sürekli dava açarak, fezleke hazırlayarak ülkenin demokrasisine ve hukukuna katkı sunacaklarını düşünmüyorum” diye konuştu.


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.