HDP’den IŞİD saldırılarına dair açıklama

Federe Kürdistan Bölgesi’nde artan IŞİD saldırıları hakkında açıklama yapan HDP, sivillerin IŞİD’in insafına bırakılmaması için Irak merkezi ve bölge hükümetine harekete geçme çağrısı yaptı.

HDP’den IŞİD saldırılarına dair açıklama
07 Aralık 2021 Salı 18:31

banner225

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki IŞİD saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Partinin Dış İlişkiler Komisyonu Eşsözcüleri Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy tarafından yapılan açıklamada, saldırılar nedeniyle halkın tehdit altında olduğu belirtildi.

Irak merkezi hükümetinin ve pêşmerge güçlerinin saldırılara karşı önlem alması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, “IŞİD’in daha önce Şengal’de Êzidî Kürtlere karşı işlediği soykırıma benzer soykırım girişimlerinin engellenmesi son derece kritik ve öncelikli bir meseledir. Bu bağlamda IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyonu da bu bölgede artan IŞİD saldırılarına karşı etkin bir rol almaya çağırıyoruz” denildi.

‘SİVİLLER IŞİD’İN İNSAFINA BIRAKILMAMALI’

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “HDP olarak nerede olursa olsun sivillerin ne Irak’ta ne de Suriye’de IŞİD, El-Kaide ve benzeri köktenci örgütlerin insafına bırakılmaması gerektiğini önemle vurguluyor ve bu örgütlere karşı mücadele ederken hayatlarını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.” (MA)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.