HDP'li Gergerlioğlu'ndan görevden alınan Uşak Valisi'ne: Ne yapsa yaranamadı

Gergerlioğlu, Uşak Valisi'nin görevden alınmasının ardından yaptığı paylaşımda 'Ne yapsa yaranamadı. Keşke haysiyeti esas alsaydın da çıplak aramanın üstünü iftiralarla örtmeseydin' dedi.

HDP'li Gergerlioğlu'ndan görevden alınan Uşak Valisi'ne: Ne yapsa yaranamadı
27 Nisan 2022 Çarşamba 12:43

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Gergerlioğlu, "Ya böyle işte! Zamanında sırf valiliğini korumak için çıplak arama skandalının üstünü örtmeye çalışmıştı" dedi.

'EŞİ İKTİDARI ELEŞTİRDİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINDI'

Kocabıyık'ın evli olduğu eski AKP'li milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın açıklamalarının hemen ardından görevden alınmasına dikkati çeken Gergerlioğlu, "Şimdi eşinin tweetinden görevden alındı. Ne yapsa yaranamadı. Keşke haysiyeti esas alsaydın da çıplak aramanın üstünü iftiralarla örtmeseydin. Yazıklar olsun sana" ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu şöyle devam etti: "Yanlış anlamayın! Halka sert davrandığı için değil, geçen gün eşi iktidarı eleştirdiği için vali görevden alındı. Ülkenin haline bak, liyakat değil, iktidara yeterli kul, köle olmamaktır kriter."

HÜSEYİN KOCABIYIK NE DEMİŞTİ?

Eski AKP'li vekil Hüseyin Kocabıyık, Gezi kararına tepki gösterip yargı ve partisine yönelik eleştirilerde bulunmuştu.

Kocabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.