HDP eşbaşkan adaylarını konvoy turu ile tanıttı

HDP, Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde göstereceği Eşbaşkan adayları Meryem Yıldırım ve Ahmet Kaya’yı konvoy turu ile halka tanıttı.

HDP eşbaşkan adaylarını konvoy turu ile tanıttı
26 Ocak 2019 Cumartesi 15:10

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere dönük hazırlıklarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü, Ergani ilçesinde gösterilecek Eşbaşkan adayları olan Meryem Yıldırım ve Ahmet Kaya’yı, düzenlenen etkinlikle halka tanıttı.  Etkinliğe, partinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Hülya Alökmen Uyanık ve Adnan Selçuk Mızraklı ile milletvekilleri Remziye Tosun, İmam Taşçıer ve  Musa Farisoğulları’nın yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.  

İlçesi girişinde eşbaşkan adaylarını karşılayan halk, onlarca aracın yer aldığı konvoyla önce ilçe merkezinde tur attı. İlçe sakinlerinin sevinç gösterileri altında ilçeyi turlayan adaylar, ardından parti binasına geçti. 

Bina önünde toplanan partililer, çalışan seçim müzikleri eşliğinde halaya durdu. 

Daha sonra partililere seslenen Eşbaşkan adaylarından Ahmet Kaya, Kürt filozof, şair ve yazar Ahmedê Xanî'den bir alıntı yaparak başladığı konuşmasında, bu seçimlerde mağdur ve mağrur olan iki tarafın yarıştığını ve mazlumların zorbaları yeneceğini söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Adnan Selçuk Mızraklı ise, kayyum atanarak zorla alınan bütün belediyeleri tekrar geri alacaklarını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.