HDP erken seçim çağrısını yineledi

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, “Ülkede bu kadar ciddi bir ekonomik kriz varken halkın bu kadar ciddi sorunları varken hayat pahalılığı işsizlik gibi milletvekillerinin özlük haklarıyla ilgili çalışmaların yapılmasının doğru olmadığı kanaatindeyiz” dedi.

HDP erken seçim çağrısını yineledi
25 Kasım 2019 Pazartesi 12:39

banner255

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen HDP Grup Başkanvekili  Saruhan Oluç, “Milletvekillerinin anne ve babaları ile bekar kız çocuklarına ücretsiz sağlık hizmeti gelmesine yönelik teklife ne diyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Teklifin detayını görmedim. Ama genel olarak baktığımızda ülkede bu kadar ciddi bir ekonomik kriz varken halkın bu kadar ciddi sorunları varken hayat pahalılığı işsizlik gibi milletvekillerinin özlük haklarıyla ilgili çalışmaların yapılmasının doğru olmadığı kanaatindeyiz ama dediğim gibi teklifin detayı hakkında bilgiye sahip değilim.”

HDP ERKEN SEÇİM ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Erken seçim talebinde bulunduklarını hatırlatan Oluç, “Karşımızda demokratik meşruiyetini yitirmiş bir iktidar var. Boşalmış kasaları doldurmak için ardı ardına vergi yasaları çıkarmaktadırlar.  Neden sandıktan bu kadar korkuyorsunuz çünkü sizin elinize gelen kamuoyu yoklamaları da gösteriyor ki iktidar sadece demokratik meşruiyetini yitirmedi aynı zamanda halktan aldığı desteği de büyük ölçüde yitirmeye başladı. Baş aşağıya gidiyor bütün kamuoyu yoklamaları bunu gösteriyor. Bir kez daha erken seçim talebimizi dile getiriyoruz” dedi.

Kaynak: Tarafsız Haber Ajansı


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.