HDP'den Sol Parti'ye ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında Ankara’da Sol Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

HDP'den Sol Parti'ye ziyaret
18 Şubat 2021 Perşembe 18:10

banner225

Beraberindekilerle birlikte Sol Parti Başkanlar Kurulundan Önder İşleyen, İlknur Başer, MYK üyeleri Mehmet Soğancı ve Ozan Sürer ile görüşen Mithat Sancar, görüşmeden sonra açıklama yaptı.

“Gündemde en geniş demokrasi ittifakını nasıl oluşturabileceğimiz sorusu vardı” diyen Sancar, bahsettiklerinin bir seçim ittifakı değil, demokrasi ittifakı olduğunun altını çizdi. Sancar, şunları söyledi:

“Demokrasi ittifakı da bütün önemli alanlarda, adaletsizliğin yoğun yaşandığı her alanda birlikte mücadelenin yöntemlerini ve mekanizmalarını oluşturmaktır. İktidar varlığını sürdürmek için kutuplaştırma, gerilim ve savaş politikalarına bel bağlamış durumda. Bizlerin, özellikle demokrasiden ve adaletten yana olan güçlerin, bu alanlarda açık tavır belirlemesi son derece önemlidir. Savaş politikalarına karşı ortak barış mücadelesini oluşturabilmemiz gerekiyor.”

İktidarın savaş politikalarının kaynağı olan yalana karşı hakikat arayışının da sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Sancar, savaş politikaları ile yoksulluk arasındaki bağa da dikkat çekerek, “Demokrasi mücadelesi barış mücadelesinden, adalet mücadelesi hakikat mücadelesinden ayrı düşünülemez” dedi.

Sancar, görüşmede yeni anayasanın da gündeme geldiğini ve Sol Parti’nin önümüzdeki günlerde bir görüşme trafiği olacağını öğrendiklerini aktararak, “Bizim bu konudaki tavrımız açıktır” diye ekledi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.