HDP'den Newroz açıklaması: Ülkenin dört bir tarafına cesareti yaydınız

'Güneşin en karanlık dehlizleri aydınlatma gücü gibi Newroz ateşiyle bu ülkeye yaşatılmak istenen kara kışın bahara dönüşeceğinin inancını herkese gösterdiniz.'

HDP'den Newroz açıklaması: Ülkenin dört bir tarafına cesareti yaydınız
22 Mart 2021 Pazartesi 16:25

banner255

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar imzalı açıklamada, Newroz alanlarını dolduran yurttaşlara seslenerek, "Ülkenin dört bir tarafına cesareti yaydınız" denildi.

Newroz, Türkiye'nin birçok ilinde yüzbinlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Barış talebinin öne çıktığı alanlarda, HDP'nin kapatılması istemesiyle hazırlanan iddianameye ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine tepki göstedildi.

HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan tarafından yapılan açıklamada, "Newroz alanlarını dolduran milyonlara sonsuz teşekkürler" denildi.

'ÜLKENİN DÖRT BİR TARAFINA CESARETİ YAYDINIZ'

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"2021 Newroz’unu büyük bir coşkuyla ve kararlılıkla geride bıraktık. Milyonların buluştuğu Newroz halayında bu ülkede değişim isteyen, özgürlük talep eden herkese umut oldunuz. Zalimlere de ‘milyonlar olarak buradayız’ mesajını vererek özgürlük, barış ve demokrasi talebini en güçlü şekilde haykırdınız.

Bize böylesine kararlı ve inanç dolu bir halkın evlatları olmanın mutluluğunu yaşatınız. Ülkenin dört bir tarafına cesareti yaydınız.

Kapatma davasından milletvekilliklerinin düşürülmesine, seçilmiş siyasetçilerin rehin alınmasından tüm parti yapımıza operasyonlara kadar her yerde partimize durmadan saldırıların gerçekleştirildiği bir süreçte karanlığı aydınlığa dönüştüreceğimizin kararlığını dört bir yana müjdelediniz.

'KARA KIŞIN BAHARA DÖNÜŞECEĞİNİN İNANCINI HERKESE GÖSTERDİNİZ'

Güneşin ilk ışıkları çıkmaya başladığında karanlığın kendi inine çekilmekten başka şansı yoktur. Ülkenin en karanlık anında yaktığınız Newroz ateşiyle bu iktidara tüm baskı politikalarına karşı dimdik duracağımızın ve karanlığı yırtacağımızın mesajını verdiniz.

Güneşin en karanlık dehlizleri aydınlatma gücü gibi Newroz ateşiyle bu ülkeye yaşatılmak istenen kara kışın bahara dönüşeceğinin inancını herkese gösterdiniz.

Azim, kararlılık ve cesaret dolu duruşu ile demokrasi ve özgürlük mücadelesine olan inancı perçinleyen siz milyonlara milyonlarca kez teşekkür ediyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz. Newroz’un sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayan, büyük bir özveriyle, gece gündüz demeden çalışan PM, MYK, Kadın ve Gençlik Meclisi üyelerimize, İl ve ilçe örgütü yöneticilerimize, milletvekillerimize, yerel seçilmişlerimize, mahalle ve köylerde çalışan partililerimize ve tertip komitelerine verdikleri büyük emekten dolayı teşekkür ediyoruz. Tüm halklarımızın Newroz Bayramı’nı bir kez daha kutluyoruz. Bijî Newroz!"


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.