HDP'den EMEP'e ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında EMEP’i ziyaret etti.

HDP'den EMEP'e ziyaret
25 Şubat 2021 Perşembe 10:31

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında Emek Partisi’ni (EMEP) ziyaret etti. Buldan başkanlığındaki HDP heyetini, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz ve partililer karşıladı. 

 

‘HERKESİN ADALETE İHTİYACI VAR’

Ziyarette konuşan Buldan, kampanyalarına muhalefet partilerine ziyaretle başladıklarını belirterek, “Bugün EMEP ile Türkiye’nin temel sorunlarını tartışmanın, önümüzdeki sürece katkısı olacağı kanaatini taşıyorum. Türkiye’deki demokratik güçleriyle, muhalefet partileriyle, ötekileştirilen kesimlerle bu süreci tartışmak, Türkiye’nin içinde bulunduğu süreci elimizden geldiği kadar düzeltmeye çalışacağımız bir programdan söz ediyoruz. Herkes için adalet programı başlattık. Bu ülkede herkesin adalete ihtiyacı var. Sadece HDP ve Kürtlerin değil, bu ülkede çok büyük haksızlık ve hukuksuzlukların yaşandığını görüyoruz. 15 Temmuz askeri darbe girişiminden sonra AKP’nin bunu bir fırsata çevirdiğini, ülkeyi KHK ile yönettiği, büyük adaletsizlikleri ülkeye yaydığını biliyoruz. Kampanya, Haziran ayına kadar devam ettireceğiz ama mücadele Haziran’da bitmeyecek” dedi. 

Buldan, "Herkes İçin Adalet" kampanyası kapsamında EMEP ziyaretinin ardından Türkiye İşçi Partisi (TİP) ile saat 14:00'da görüşecek


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.