Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: Erdoğan'ın bir TV programının ülkeye maliyeti 90 milyar TL

Serkan Özcan, Erdoğan’ın, 'Faizleri düşürmemiz şart' ifadelerinin ardından dolardaki artışa dikkat çekerek, 'Bir televizyon programının ülkeye maliyeti 90 milyar TL' dedi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: Erdoğan'ın bir TV programının ülkeye maliyeti 90 milyar TL
02 Haziran 2021 Çarşamba 10:43

banner225

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Merkez Bankası Başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart” ifadelerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Merkez Bankası’nın bağımsızlığına vurgu yapan Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanı, bağımsız Merkez Bankası'nın, bağımsız Başkanı!! ile faizin düşürülmesi konusunda görüşmüş. Hala para politikasından, enflasyonla mücadeleden umudu olan var mı gerçekten? Bütün bunlar yüzde 17 TÜFE, yüzde 35 ÜFE varken konuşuyoruz” dedi. 

BİR TELEVİZYON PROGRAMININ ÜLKEYE MALİYETİ 90 MİLYAR TL

Erdoğan’ın faiz açıklamasının ardından dolardaki artışa dikkat çeken Özcan, tepkisini şu ifadelerle sürdürdü:

"450 milyar dolar dış borcu var bu ülkenin. TRT’deki programda, Cumhurbaşkanı’nın yaptığı faiz açıklaması nedeniyle kurda yaklaşık 20 kuruşluk bir artış oldu. Bir televizyon programının ülkeye maliyeti 90 milyar TL."

Erdoğan, konuya ilişkin, "Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart. Temmuz ağustos buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır" ifadelerine yer verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.