Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'ndan 'perde arkası pazarlık' iddiası

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Fox Haber’de bu sabah İsmail Küçükaya’nın konuğu oldu. AKP iktidarını Perinçek konusunda eleştiren Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı Perinçek’e ayar veremiyor, demek ki bir pazarlık var perde arkasında” diye konuştu.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'ndan 'perde arkası pazarlık' iddiası
24 Haziran 2020 Çarşamba 14:23

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidar tarafından sıklıkla dile getirilen ‘milli’ kavramıyla ilgili, “Bugünlerde bir bakanın ya da cumhurbaşkanın ağzından milli kavramını duyduğum zaman yine neyi örtmek istiyorlar diye şüphe ediyorum” yorumunda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in iktidar elindeymiş gibi davrandığını kaydeden Davutoğlu, “Perinçek iktidar ortağıymış gibi toplumun önüne çıkarılıyor. Bizim görüşlerimizin ifade edilmesi yasaklanırken ne hikmetse binde 25’lik bir parti gündemi belirleyebiliyor. Cumhurbaşkanı herkese ayar veriyor. Perinçek’e neden veremiyor? Şamil Tayyar ayar vermek istedi. O da görevden alındı. Demek ki bir pazarlık var perde arkasında. Cumhurbaşkanı çıksın açıkça bu küçük marjinal parti haddini bilsin diyemiyor” şeklinde konuştu.

‘Millilik’ kavramının iktidar tarafından işlerine geldiği zaman kullanıldığını belirten Davutoğlu, “Bugünlerde bir bakanın ya da cumhurbaşkanın ağzından milli kavramını duyduğum zaman yine neyi örtmek istiyorlar diye şüphe ediyorum” dedi. Uygur Türklerine Çin tarafından yaşatılan zulmü hatırlatan Davutoğlu, “Uygur Türklerine neden sesleri çıkmıyor? Millilik dedikleri şeyi sadece içeride propaganda aracı olarak kullanıyorlar. Akıl ortakları, Maoculuğun Türkiye’deki temsilciliğini yapmış bir siyasi de çıkmış ‘Türkiye’yi biz yönetiyoruz’ diyor” şeklinde konuştu.

“HUKUKA NEŞTER ATILMASI LAZIM”

Hakim ve savcı atamalarının yürütme erkinin elinde olmasını eleştiren Ahmet Davutoğlu, “Yürütme erkinin başındaki kim olursa olsun hukuka talimat vermeye başladı mı hukukun bağımsızlığı söz konusu olmaz, hele hele hakimlerin, savcıların atamaları o yürütme erkinin elinde toplanmışsa… Hukuka neşter atılması lazım, siyasi baskılardan arındırılması lazım. Bugün Demirtaş için olur, yarın başka bir siyasi ya da gazeteci için geçerli olur” değerlendirmesinde bulundu.

“EĞER 7 YIL ÖNCEKİ TWEETLER AÇILACAKSA…”

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle ceza verilmesiyle ilgili soruya da “Eğer 7 yıl önceki tweetler açılacaksa iktidar tarafı ve bu talimatları verenler, kendilerine yakın gazetecilerin, siyasilerin ‘FETÖ’, PKK’yı öven tweetlerine baksınlar. PKK’nın renklerini tweetine koyarak propaganda yapanlar bugün iktidar gazetesinin baş yazarı konumundaysa sormak gerekir. Hangi tweetler sizin için devlete tehdit teşkil eder?” şeklinde cevap verdi.

“BAHÇELİ SENATO ROLÜ OYNUYOR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne de değinen Davutoğlu, “Bugünkü Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde Bahçeli Senato rolü oynuyor. Bir denetim bir filtreleme aracı olarak…” dedi.


Kaynak: Gerçek Gündem

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.