Erdoğan'dan belediye başkanlarına yakın takip: Her şeyleri izleniyor

AKP genel merkezindeki sistemle belediye başkanlarının takibe alındığı öğrenildi. Belediye başkanlarına online karne hazırlandığı, İller Bankası'ndan gelen paraların izlendiği belirtildi.

Erdoğan'dan belediye başkanlarına yakın takip: Her şeyleri izleniyor
22 Ocak 2020 Çarşamba 13:25

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce AKP’li belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini söylemesinin ardından, partinin Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takibe aldı. Bu kapsamda dijital ortamda kurulan takip sistemi ile belediye başkanlarının faaliyetleri ve vaatleri işleniyor.

PERSONEL BİLGİSİ, İLLER BANKASI’NDAN GELEN PARALAR…HEPSİ İZLENİYOR

Hükümete yakın Türkiye gazetesinden Damla Peker’in haberine göre; sistemde belediyede kaç personel çalıştırıldığı, İller Bankasından gelen paranın ne kadarını personele ne kadarını hizmete ayrıldığı, belediyenin borçlanma bilgileri, altyapı giderlerine ne kadar bütçe ayırdığı da görülebiliyor.

BAŞKANIN VAATLERİNE TAKİP

Sistemin, vaatleri bire bir takip ettiği, belediye başkanının vadettiği projeyi belirlediği zamanda bitirmediğinde ise sistemin uyarı vererek belediye başkanının Genel Merkez tarafından ikaz edildiği belirtiliyor. AKP Genel Merkezi, başkanı arayarak projenin neden yavaş gittiğini sorarken; bunun bir an önce bitirilmesi gerektiği uyarısında bulunduğu aktarıldı.

ERDOĞAN DA İZLİYOR

Sistemin yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcıları da sahada başkanları denetliyor. Denetimler sırasında aksaklıklar görüldüğünde başkan yerinde uyarılıyor.

Tüm bu adımları sadece Genel Merkezin değil, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da sistem üzerinden takip ettiği de belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANLARINA ONLINE KARNE

Program sayesinde başkanlara online karne verileceği de öğrenildi. Ancak başkanların sistem üzerinden bu karneleri ve başarı ortalamaların göremeyeceği, bilgilerin Genel Merkezde tutulacağı bildirildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.