Erdoğan: Vatandaşlarımızın aşına göz dikenlere acımayacağız

Malatya Çevre Yolu 1. Kısım Açılış Töreni'nde ekonomiye dair konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fiyatlar konusunda vatandaşlarımızın aşına göz dikenlere acımayacağız.' dedi.

Erdoğan: Vatandaşlarımızın aşına göz dikenlere acımayacağız
02 Nisan 2022 Cumartesi 18:29

banner225

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hem fiyatlaması küresel düzeyde yapılan ürünlerin yol açtığı dengesizliklerle hem de fahiş kazanç peşinde koşanlarla mücadelemizi sürdürüyoruz. Fiyatlar konusunda vatandaşlarımızın aşına göz dikenlere acımayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmabahçe Ofisi'nden canlı bağlantı ile Malatya Çevre Yolu 1. Kısım Açılış Töreni'ne katıldı. Ekonomiyle ilgili mesajlar veren Erdoğan, "Önümüzde aşmamız gereken sıkıntılar var. Enerji ve gıda başta olmak üzere küresel mal fiyatlarında yaşanan aşırı artışlar bizi de etkilemektedir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

'AŞMAMIZ GEREKEN SIKINTILAR VAR'

"Dünyanın salgından savaşa, göçten ayrımcılığa, enerji ve gıdanın başını çektiği ekonomik sarsıntılardan sosyal karmaşalara kadar nice krizlerle boğuştuğu bir dönemden geçiyoruz. Türkiye'yi sosyal fay hatlarını harekete geçirmekten, darbe girişimi ile karanlık senaryoların içine çekmeye çalıştılar. Ülkemizi sağ salim bugünlere getirdik.

 

Ülkemizde aşmamız gereken sıkıntılar var. Enerji ve gıda olmak üzere küresel mal fiyatlarındaki artışlar bizi de etkilemektedir. Fahiş fiyat koşanlarla mücadelemizi sürdürüyoruz.Hem fiyatlaması küresel düzeyde yapılan ürünlerin yol açtığı dengesizliklerle hem de fahiş kazanç peşinde koşanlarla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Önümüzde aşmamız gereken sıkıntılar var. Enerji ve gıda başta olmak üzere küresel mal fiyatlarında yaşanan aşırı artışlar bizi de etkilemektedir. Buna bir de ülkemizdeki kimi kesimlerin aç gözlülüğü eklendiğinde vatandaşlarımız için sıkıntılı bir tablo çıkmaktadır.

'VATANDAŞLARIMIZIN AŞINA GÖZ DİKENLERE ACIMAYACAĞIZ'

Fiyatlar konusunda vatandaşlarımızın aşına göz dikenleri acımayacağız. Bu dönemler ortak geleceğimizi düşünmemiz gereken dönemlerdir. Üç kuruş fazla kazanmak için milletin huzuruna göz dikenler, en büyük zararı kendilerine vermektedir.

Devletimiz yoğun bir çalışma içerisindedir. İnşallah bunların etiketlere yansımasını yakın zamanda görmeye başlayacağız.

'TARIM VE TURİZMDEKİ HAREKETLENME İSTİHDAMI OLUMLU ETKİLEYECEK'

Tarım ve turizmdeki hareketlenme istihdamı olumlu etkileyecektir. Türkiye uluslarası alanda itibarını arttırmış, içeride hayat pahalılığı ile mücadelede daha hızlı adımlarla yürümeye başlayacaktır.

Milletimizden sabırlı olmasını, bize güvenmesini istiyorum. ''


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.