Erdoğan: Türkiye, fahiş fiyat artışlarından en az etkilenen ülkelerden biri

Phaselis tünelinin açılışında konuşan Erdoğan, 'Ülkemizde herkes can ve mal güvenliğine sahiptir. İsteyen herkesin çalışacak işi vardır' ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Türkiye, fahiş fiyat artışlarından en az etkilenen ülkelerden biri
16 Nisan 2022 Cumartesi 16:16

banner255

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Phaselis tünelinin açılışında konuştu. Törene videokonferans yöntemiyle katılan Erdoğan, ekonomiye de değindi.

Türkiye’nin, dünya genelindeki pandemi ve savaş nedeniyle başlayan sorunlardan en az etkilenen ülkeler arasında yer aldığını savunan Erdoğan, “Fahiş fiyat artışları tüm dünyanın ortak sıkıntısı, Türkiye en az etkilenen ülkelerden biri. Ekonomide üretim tarafında işler gayet iyi gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda artık hedeflerimize ulaşmamızın önünde hiçbir engel kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Açıklamalarının devamında, “Ülkemizde herkes can ve mal güvenliğine sahiptir” ifadelerini kullanan Erdoğan, “İsteyen herkesin çalışacak işi vardır” dedi.

Daha sonra Bakan Adil Karaismailoğlu’na seslenen Erdoğan, “Yeşilleri artırın. Yeşili severim, biliyorsun… Sen de Of’lu olduğun için senin de sevmen lazım” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.