Erdoğan: Sınırdaki duvarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz

Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları tamamen engellemiş olacağız' dedi.

Erdoğan: Sınırdaki duvarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz
15 Ağustos 2021 Pazar 15:14

banner255

Afganistan'dan göç sürerken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran sınırında denetmelerde bulundu. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "sınıra ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları engelleyeceğiz" dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte İran sınırındaki birlikleri ziyaret etti. Havadan ve karadan incelemelerde bulunan Akar tabur, birlik, karakol ve üs bölgelerine ek takviyeler yapıldığını söyledi.

Sınırda önlemlerin artırıldığını belirten Akar "Her gün 150’den fazla bölgede pusu ve keşif faaliyeti gerçekleştiriliyor. Termal gece görüş cihazları dahil bin civarında keşif gözetleme vasıtamızla faaliyet gösteriyoruz" dedi.

Akar ve komutanlar ayrıca Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve hudut birliklerinin komutanlarıyla 6. Hudut Tugay Komutanlığı'nda toplantı yaptı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la telefonda görüşen Akar, çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Sonrasında hudut birliklerinin komutanlarına hitap eden Erdoğan, şunları söyledi: "Çok farklı bir dönemden geçiyoruz, bir taraftan sel afetleri bir taraftan yangınlar. Bütün bunlar devam ederken bir de dedikoduya dayalı bir sıkıntı. Bu dedikoduya dayalı sıkıntıları da inanıyorum ki sizler bertaraf edeceksiniz. Bunları da aşmamız gerekiyor çünkü bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor.

Bu yalan terörünü biz sizinle beraber aşacağız. Özellikle de bu sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları da tamamen engellemiş olacağız. Çünkü bu hudutlardaki duvarlarımız bizim emniyet, güvenlik duvarlarımızdır. Bunu sizler başardığınız takdirde c'nin, güvenlik güçlerimizin yükü daha da hafifleyecektir. Bu duygularla sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.