Erdoğan sel için gittiği Giresun’da çay dağıttı

Sel felaketinin yaşandığı Giresun’un Dereli ilçesinde miting düzenleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, fiziki mesafe kuralının olmadığı kalabalığın üzerine çay poşetleri fırlattı.

Erdoğan sel için gittiği Giresun’da çay dağıttı
31 Ağustos 2020 Pazartesi 17:51

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketi sonucu 12 kişinin yaşamını yitirdiği Giresun Dereli ilçesinde miting düzenledi. Koronavirüs (Kovid-19) vakalarının hızla arttığı bugünlerde, yüzlerce kişinin katıldığı mitingde fiziki mesafe kuralların olmaması tepkileri beraberinden getirdi. Sosyal medyada görüntülere tepki gösteren yurttaşlar, muhalefetin yapmak istediği etkinliklerin “pamdemi gerekçesiyle” yasaklanmasını salgın, “Sadece AKP'ye muhalif olanlara bulaşıyor” diyerek eleştirdi. Öte yandan Erdoğan konuşma sonrası kalabalığa çay poşetleri fırlattı.

Erdoğan, yaptığı konuşmada, “AFAD ve çeşitli bakanlıklarımız, yürütülen çalışmalar için Giresun'a 73,5 milyon lira ödenek göndermiştir” dedi. TOKİ'nin Dereli'de yapacağı 142 konutun inşası için çalışmaların başladığı bilgisini veren Erdoğan, “Köylerimizde 250 köy konutu inşa edilecektir, altında ahırı olacak, üstünde de konutu olacak” dedi.

“Yaylaları betona boğarsak gün gelir hep birlikte bunun pişmanlığını da yaşarız” diyen Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Dere yataklarını ıslah edeceğiz, oralardan da tehdit almak istemiyoruz. Yıkımsa yıkım, inşa ise inşa, ihya ise ihya, yapacağız. İlçelerimizi ve köylerimizi tamamen ayağa kaldırana kadar tek bir anımızı boşa geçirmeyeceğiz.”


Kaynak: Mezopotamya Ajansı

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.