Erdoğan: Onlar buraya gelip bize imreniyorlar

'Eğer hayalinizi gerçeğe dönüştürmekte kararlıysanız kendinizi hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor.'

Erdoğan: Onlar buraya gelip bize imreniyorlar
20 Haziran 2021 Pazar 16:08

banner255

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Biz gençliğimizde yurt dışına gittiğimizde oraları görürdük, 'Bizim ülkemiz niye böyle değil' derdik. Gelişmiş ülkeler için diyorum. Ama şimdi onlar buraya geldiğinde diyorlar ki, 'Bizim ülkemiz niye Türkiye gibi değil.' Ve bize imreniyorlar." dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Babalar Günü dolayısıyla AKP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Gençlerle En Baba Buluşma" adlı çevrim içi etkinlikte 81 ilden 700 gençle bir araya geldi.

Gençlerle her bir araya gelişlerinde gençlik heyecanının ve hatıralarının gözünde canlandığını dile getiren Erdoğan, kendi nesillerinin, gençliğinde ülkeyi ve dünyayı değiştirme idealiyle yaşadığını, bu uğurda nice büyük mücadelelere giriştiğini belirtti.

Erdoğan, pek çok alanda sadece kendisinin değil kendinden önceki nesillerin gençlik hedeflerini ve hayallerini hayata geçirme şerefine nail olduklarını kaydetti.

Gençlere, kendileri, aileleri, şehirleri, ülkeleri ve bütün insanlık için hayaller kurmaları, onun peşinden azimle gitmeleri tavsiyesinde bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Büyük değişimler, büyük devrimler, çağlar açıp, çağlar kapatacak büyük fetihler, hep bir hayalle başlar. Eğer hayalinizi gerçeğe dönüştürmekte kararlıysanız kendinizi hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor. Aynı kulvarda yürüdüğünüz akranlarınıza birikiminizle fark atacak bir seviyeye gelmeden hayallerinize de yaklaşamazsınız. Bunları söylerken elbette bizi hayata ve davamıza sarılmak için motive eden unsurlarla sizlerin motivasyon kaynakları arasındaki farkı da görüyoruz, biliyoruz. Dünya ile ülkemizin de sadece birkaç nesilde böylesine büyük bir değişimi yaşamış olması sizlerin sorumluluğunu artırıyor."

Erdoğan, yabancı gençlerin Türkiye'ye geldiğinde kendi ülkeleriyle kıyasladıklarını ve imrendiklerini söyledi.

BİZE İMRENİYORLAR

Erdoğan "Biz gençliğimizde yurt dışına gittiğimizde oraları görürdük, "Bizim ülkemiz niye böyle değil" derdik. Gelişmiş ülkeler için diyorum. Ama şimdi onlar buraya geldiğinde diyorlar ki, "Bizim ülkemiz niye Türkiye gibi değil." Ve bize imreniyorlar." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Haki firaz - 1 yıl önce
Çok güldüm hala gülüyorum ????????????