Erdoğan: Maalesef bir şehidimiz daha var

Pençe-Kilit operasyonuyla ilgili açılama yapan Erdoğan, '45 terörist etkisiz hale getirildi. Maalesef bir şehidimiz daha var. Bir uzman çavuşumuz şehit oldu. Şehidimiz 3 oldu' dedi.

Erdoğan: Maalesef bir şehidimiz daha var
22 Nisan 2022 Cuma 15:19

banner225

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyonunda bir askerin daha hayatını kaybettiğini açıkladı. Erdoğan, "Maalesef bir şehidimiz daha var. Bir uzman çavuşumuz şehit oldu. Şehidimiz üç oldu" ifadelerini kullandı.

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Bu süreç içinde özellikle Kuzey Irak'taki harekat Pençe Harekatı, şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat. Terör örgütü de son çırpınışları olarak, Kandil'den de gelen talimatla, yakıp yıkın gibi, yerine getirmenin gayreti içindeler. 45 terörist etkisiz hale getirildi. Maalesef bir şehidimiz daha var. Bir uzman çavuşumuz şehit oldu. Şehidimiz 3 oldu. Bütün ekiplerimiz, komandolarımız, ellerinden gelen gayretleri yapıyorlar. Sonuna kadar, temizlik harekatı bitene kadar bu iş devam edecek. Komandolarımız şu anda çok büyük başarılar elde ettiler, elde ediyorlar. İnlerde, mağaralarda pek çok mühimmat ele geçirildi" dedi.

"Putin-Zelenski görüşmesi olur mu?" sorusunu yanıtlayan Erdoğan, "Ümitsiz değilim, bugün yarın kendileriyle görüşme planlıyorum" diye belirtti. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.