Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası konuşuyor; 3600 ek gösterge ne getirecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası konuşuyor; 3600 ek gösterge ne getirecek?
06 Haziran 2022 Pazartesi 18:02

banner225

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle: 

Türkiye artık siyasi ve güvenlik önceliklerini bizzat kendisi tayin eden ve uygulayabilen bağımsız bir ülkedir. 

Sınırötesi harekatlarımızdan, NATO içindeki tartışmalara, ekonomi programımıza kadar idrak noksanlığının emarelerini görmek mümkündür.  Biz ne yaptığımızı niçin yaptığımızı biliyoruz. Milletimiz gönlünü ferah tutsun. Parlak bir gelecek bizleri bekliyor. 2053 vizyonumuzu somut hedeflere dönüştürecek adımları titizlikle yürüyoruz.

Birileri çevre adına sadece salon toplantıları yapar veya sokakları yıkıp yakarken biz  yeşil bir ülke bırakacak çalışmalar yaptık. 

Hedefimiz Evliya Çelebi'nin bir sincabın Edirne'den Kars'a toprağa basmadan ağaçtan ağaca zıplayarak geçebildiği tasvirini hayata geçirmektir.

Varsın birileri yalanla iftirayla kendin milletin hayallerini baltalamakla uğraşsın. Biz gençlerimizle 2053 vizyonuna gerçekleştirmek için çalışıyoruz. 

Ekonomideki programımızın esasını hattı müdahafa yoktur sattı müdafaa stratejisi oluşturmaktadır. Enflasyon bir sorun mudur? Evet sorundur ama Türkiye'nin asıl sorunu bu başlık mıdır? Teşhis yanlış konulunca tedaviye yanıt vermez. 

Biz tercihlerimizi faizleri yükselt baskısıyla elleri ovuşturanlarla değil, istihdamı sürdüren milyonlardan yana kullandık. 

136 ülkenin merkez bankası enflasyon altında faiz programları uyguluyor. 

Ülkemizde teknik olarak enflasyon değil hayat pahalılığı sorunu var. 

19 yıldır üzerinde hassasiyetler çalıştığımız konu bütçe disiplinidir. 

Fiyat artışları normal şartlarda ya üretim azlığı ya da talep fazlalığı sebebiyle ortaya çıkar. Talep kaynaklı bir fiyat artışından söz edilemez. Üretim tarafından da üstesinden gelinemeyecek bir durumla karşı karşıya değiliz. 

Sorunun bir kısmında vatandaşlarımızın tasarruflarını döviz yapması vardır. Bu yüzden kru korumalı mevduat gibi taasrruflarını kendi paramıza kaydıracak alternatifler sunuyoruz. 

Ülkemize döviz girişini sağlayavak yeni yöntemler geliştiriyoruz.

Bu iktidar faizi artırmyacaktır. Biz faizi düşürmeyece devam edeceğiz. 

Kriz tellalarının dört dündüğün bir yerde piyasanın bu kadar canlı işlemesi amacın ortalık karıştırmak olduğu görülmektedir. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.