Erdoğan: İstanbul'a saldıran failleri yerin 7 kat dibine gömmek boynumuzun borcudur

Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan: İstanbul'a saldıran failleri yerin 7 kat dibine gömmek boynumuzun borcudur
05 Kasım 2021 Cuma 15:57

banner225

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "İstanbul'un maddi ve manevi zenginliğini hedef alan her saldırıyı da failleriyle birlikte yerin 7 kat dibine gömmek boynumuzun borcudur" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki Millet Bahçesi'nin açılış töreninde konuşma gerçekleştiriyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bugüne kadar 81 ilimizde 66 milyon metrekare alan sahip 404 millet bahçesini projelendirdik, bunlardan 11'ini tamamlayarak hizmete sunduk. Yeşil Kalkınma Devrimi doğrultusunda İstanbul'u, içinde yaşayanların hayat kalitesini yükseltecek hizmetlerle tanıştırmak için kolları sıvadık. İstanbul'u küresel bir merkez haline getirmeyi başardık. 

İstanbul'un maddi ve manevi zenginliğini hedef alan her saldırıyı da failleriyle birlikte yerin 7 kat dibine gömmek boynumuzun borcudur

Vesayetin ayak oyunlarından terör örgütlerinin saldırılarına kadar nice engeli aşarak ülkemizi hak ettiği yere getirmek için çalıştık.

Bugün İstanbul'la birlikte 6 ilimizi kapsayan özel çevre koruma planını da Resmi Gazete'de yayımladık. Aldığımız bu kararla Marmara Denizi'mizi koruma altına alarak sorunları çözüme kavuşturabileceğiz. 

Kardeşlerim Gabar'da terörü gömdük. Bay Kemal ve avanesi bunlar terör örgütüyle beraber hareket ettiler onları da gömdük.

Terör örgütünün başı cezaevinde, bunar da onlarla hareket ediyor, İP de, CHP de, diğerleri de onlarla beraber"


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.