Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü yazısında kulis bilgisine yer verdi.

Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor
23 Şubat 2021 Salı 10:53

banner255

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine ve AKP'de bazı değişiklikler yapılacağını ileri sürdü.  

Hande Fırat'ın 'Reform gündemli bahar' başlıklı yazısında, "AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor" dedi. 

Erdoğan'ın söz konusu değişikliklerle birlikte reformlara da ağırlık vererek 2023 yılına hazırlık yapacağını iddia eden Fırat yazısının devamında şu ifadeleri kullandı: 

"Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor. Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.