Erdoğan: Emekli maaşları ve işçi ücretleri fevkalade yükseldi

'Alın teri, beden gücüyle çalışmanın manevi hazzını biliriz" diyen Erdoğan,"27 kat artan emekli maaşları var'

Erdoğan: Emekli maaşları ve işçi ücretleri fevkalade yükseldi
14 Eylül 2021 Salı 23:56

banner225

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Büyük ve güçlü Türkiye'nin silueti ufukta gözükmüştür" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayda işçilerle buluşma gerçekleştirdi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Emeği ile, alın teri ile, beden gücüyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de evine helal rızk götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Ülkemizin potansiyeline milletimizin çalışkanlığına güvenerek çıtayı sürekli daha yükseğe çıkarıyoruz.

Türkiye'nin son 19 yılda istihdam sayısını 9.5 milyon artırdı. Milli gelirimiz TL olarak yaklaşık 11 kat yükselirken asgari ücretin 16 kata yakın artması bunun en somut örneklerinden biridir. Fevkalade yükselişi emekli maaşlarında görmek mümkündür. 27 kat artan emekli maaşları vardır. Bugüne kadar yaptığımız tüm toplu sözleşme görüşmelerinde refahı genişletecek formüller üzerinde durduk.

SALGIN ÖNCESİ DÖNEMİN ÜZERİNE ÇIKTIK

Bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim ki, biz hep ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerle insanımızın hayat kalitesini gelirini artırarak refah seviyesini yükseltmek için mücadele ettik. 2023 hedeflerimize her alanda olduğu gibi çalışanların gelir seviyesini en üst seviyeye çıkarmayı planladık. Darbe girişimleri,, ekonomik saldırılar, salgın ve afetler nedeniyle biraz gecikme yaşamış olsak da bu hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Sanayi üretimi, istihdam ve büyümede hızlı yükselişle salgın öncesi dönemin üzerine çıktık. Hizmetler sektöründe süratli toparlanma yaşanıyor. Makro ekonomide dengeler yerine oturmaya başladı.

Büyük ve güçlü Türkiye'nin silueti ufukta gözükmüştür.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.