Erdoğan'dan Osman Kavala açıklaması: 'Kusura bakmasınlar bu ülkede yargı var'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da STK temsilcileri ile iftar programında konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Osman Kavala açıklaması: 'Kusura bakmasınlar bu ülkede yargı var'
27 Nisan 2022 Çarşamba 22:02

banner255

Geçtiğimiz gün Gezi davasının karar duruşmasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti.

Konuya ilişkin sessiz kalan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ilk kez konuştu.

İstanbul’da STK temsilcileri ile iftar programında konuşan Erdoğan, ''En son bir zat ile ilgili verilen karar bazı çevreleri rahatsız etti. Peki kimdi bu adam? Bu adam Türkiye'nin Soros'u idi. Bu adam Gezi olaylarının perde arkası koordinatörüydü. Yargının verdiği karar malum çevreleri rahatsız etti. Kusura bakmasınlar bu ülkede yargı var. Yargı da bu kararı hakkın egemen olması için verdiler ve verecekler'' ifadelerini kullandı. 

''YARGININ KARARI UYGULANACAKTIR''

Erdoğan ayrıca ''Birçok yerden arayanlar var. Yurtdışında da bize telkinlerde bulunan oldu. Bizde onlara dedik ki bizim ülkemiz hukuk devletidir.

Bu karar verildi, artık atılan adıma tabi olacaksınız. Olsanız da olmasanız da yargının kararı uygulanacaktır'' diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

''3 Kasım seçimleri ile birlikte Anadolu ihtilali başlattık. Eski Türkiye güzellemesi yapanlar ya o dönemleri bilmeyenlerdir ya da o dönemlerden nemalanan vesayet artıklarıdır.

Eğitimde hem altyapı eksikliklerini giderdik hem de 28 Şubat zihniyetinin yaptığı tahribatın izlerini ortadan kaldırdık.  

Ülkemizi kendi silahını, tankını üreten güçlü bir ülke haline getirdik.

GEZİYİ HEDEF ALDI

Dolmabahçe Cami'nde biralarla oturan müptezeller, kanallar açarak Taksim Meydanı'na yürüdüler. Bunları özgürlükçü olarak değerlendirdiler. 

O Geziciler, o gün orada kaldılar. Bunu çevre adına yaptılar. Bu nasıl çevrecilik? Çevreciliğin destanını bu ülkede biz yazdık. Bizler beş milyon civarında fidan dikerek yaptık. Oradan 12 ağacın nakli için bunlar ağaçları söküyorlar dedi. 

Cumhuriyet Mitingleri ile darbe çığırtkanlığı yaptılar. 

Bedel ödedik, çile çektik. Daima dik durduk. Tüm kirli senaryolara kavga ve nefret siyasetini körükleyenlere rağmen bir ferdimizin bile burnunun kanamasına izin vermedik. 

Milli irademizi hedef alan eylemleri sineye çekmedik. Atalarımız 'kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz' diyor. Bizde maruz kaldığımız hiçbir saldırıyı unutmuyoruz, yıllar geçse de unutmayacağız. Bunu bir kin duygusuyla yapmıyoruz.

GEZİ KARARLARINI VEREN HAKİMLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Millet adına karar veren tarafsız mahkemelerin darbecilerie ceza vermesi mutluluk vericidir, kendilerine teşekkür ediyorum.

Taksim Meydanı'nda olayların yaşandığı alanda bir tarafta artık camimiz bir tarafta AKM şu anda icrada. Başka projelerimiz de olacak.

Yargımız Türkiye dışındaki maafillere boyun eğmeyerek bağımsızlığını ilan etmiştir.''


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.