Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin zamanınızda sadece mum vardı, gaz lambası vardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TUGİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi: 'Yerli ve milli enerji oranını artırmasaydık, bugün bulunduğumuz yerde olamazdık.'

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin zamanınızda sadece mum vardı, gaz lambası vardı
02 Şubat 2022 Çarşamba 17:06

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir oteldeki görüntüleri için "Bu milet sizi çarpar ülkenin hayrına bir projeniz varsa buyrun konuşalım. Öyle lüks otelden geceleği 100 bin lira olmak suretiyle oradan yapacağınız yayınlarla bu millet kanmaz " dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri'nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu'na katıldı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'HAYALLERİMİZ VAR': Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanları 5'e 10'a katlayan yatırımlarımızla altyapıyı kurduk. Altyapı üzerinde ülkemizi tamamen kendi modeliyle, kendi dinamikleriyle, kendi programıyla dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacak yeni bir atılımın içindeyiz. Milletimizin karışına 2011 yılında 2023 hedefleriyle çıktığımızda birileri buna dudak bükmüştü. Bizi hayalcilikle suçlamıştı. 2023'ün eşiğindeyiz. Türkiye'nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini beraberce yaşıyoruz.

'ÜÇ NOKTAYI BOMBALADIK': Dün gece 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar.

YERLİ VE MİLLİ ENERJİ MİKTARINI ARTIRDIK: Üniversite sayısını 76'dan 207'ye yükseltmeseydik, bugün bulunduğumuz yerde olmazdık. Şayet sağlıkta ülkemizin dünyanın en iyi işleyen sağlık sistemine kavuşturmasaydık, şehir hastaneleri başta olmak üzere dört bir yanı sağlık tesisleriyle donatmasaydık, çalışan sayısını 1 milyon 240 bine çıkarmasaydık, bugün bulunduğumuz yerde olmazdık.

Şayet enerjide 32 bin megawattı bile bulunmayan kurulu gücümüzü 100 bin megawatta çıkarmasaydık, yerli ve milli enerji oranını bu derece artırmasaydık, bugün bulunduğumuz yerde olamazdık. Organize sanayi bölgesi sayısını artırmasaydık, altyapılarını kurmasaydık, yeni enstrumanlar geliştirmeseydik bugün bulunduğumuz yerde olamazdık.

Toplu konut hamleleri, kentsel dönüşüm hamleleri, sıfır atık, katı atık, millet bahçeleri gibi yatırımlarla şehirlerimizin hayat kalitesini artırmasaydık bugün bulunduğumuz yerde olmazdık. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Biz durmuyoruz, çalışıyoruz. Yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor. Bizim işimiz var. Sizin hayatınızda sadece mum vardı mum, gaz lambası var. Biz ise bunu bu hale getirdik. Sadece bunlarla da kalmadık. Güneş enerjisi santralleri, RES'ler, bunları yapan bizi ya. Sizin hayal edemediklerinizi biz gerçeğe dönüştürdük. 

Kalkınmanın temel yapısı olan enerji yatırımlarımızı sabote etmeye çalışanlara diyoruz ki yapmayın bu millet bu iş dünyası sizi çarpar. Ülkenin hayrına milletin menfaatine bir teklifiniz bir projeniz bir hayaliniz varsa buyurun konuşalım. Böyle bir tane lüks otelden geceliği 100 bin lira olmak suretiyle oradan yapacağınız yayınlarla bu millet aldanmaz."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.