Erdoğan: Bu faizler düşecek, ekonomik programımızdan dönmeyeceğiz

'CHP ülke yandı bitti diye ortalığı birbirine katıyor.'

Erdoğan: Bu faizler düşecek, ekonomik programımızdan dönmeyeceğiz
26 Kasım 2021 Cuma 18:22

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası'nın faiz politikası hakkında muhalefeti eleştirererek "Bu faizler düşecek, halkımızı faizlere ezdirmeyeceğiz" diye konuştu. İktidara geldiklerinde bu yana Merkez Bankası'nın döviz rezervlerini arttırdıklarını belirten Erdoğan "Merkez Bankası'nın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi 127 milyar dolar" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan İzmir Alsancak'ta düzenlenen törende konuşma gerçekleştirdi. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"GEÇMİŞTE MİLLETİMİZ ÇOK ÇİLELER ÇEKTİ"

Bugünlerde CHP ekibi ülke yandı bitti diye ortalığı karıştırıyor. Halbuki onların dönemlerinde gecelik 7 bin 500'leri bulan faizleri gördü mü? Bunun altından kim kalkar ve hatırlayın bu ülke onların döneminde işsizliğin can yaktığı sıkıntılı günleri yaşadı mı? Tabi bunları 18 yaş altı grup bilmez. Bu ülke onların döneminde ellerindeki paraları tefecilerin yağmaladığı dönemlerdi. Bankaların hortumlandığı ihanetler gördü. Gençler biz onlardan böyle bir Türkiye devraldık. Milletimizin tüm kesimlerinin hak, özgürlük, yatırım taleplerini gerçekleştirerek ülkemizi büyüttük. Geçmişte yıllarca milletimiz çok ciddi çileler çekti. 

Partimizi kapatmaya çalışmaktan, darbe girişimlerinden, ekonomik sabotajlara kadar ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Biz çalıştık, çabaladık ama bir şeyi aklımızdan hiç çıkarmadık. 

"MERKEZ BANKASI REZERVİ 127 MİLYAR DOLAR"

İktidara gelir gelmez IMF reçetelerini bir kenara bıraktık. IMF’yi bu ülkeden kim çıkardı. CHP’nin parti sözcü IMF ile el ele kol kola geziyor. Çünkü onlar IMF’nin dilinden anlar. Biz 23.5 milyar Dolar borcu Mayıs 2013’te ödedik ve gönderdik. Merkez Bankası’nın Döviz rezervi 27.5 milyar dolardı şimdi 127 milyar dolar. Nereden nereye…

Attığımız her adımın ülkemize kazandırdığımız her eser ve hizmetin gerisinde Türkiye’yi kendi imkan ve gayretleriyle yoluna devam edebilecek bir ülke olma gayreti vardı. Dünya 5’ten büyüktür diyoruz ya işte ekonomide de aynısını söylüyoruz. IMF ve Dünya Bankası üzerinden küresel ekonomiyi haraca bağlayanlara dünya ekonomisi 5’ten büyüktür diyerek karşı çıkıyoruz.

"FAİZLER DÜŞECEK"

Ülkemizdeki mandacı siyasetçiler ise bu kurtuluş mücadelesini tam tersi gibi göstermeye çalışıyorlar. Var güçleriyle üzerimize geliyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi üretim, istihdam ve cari denge odaklı politikamızdan geri döndüremeyecekler. Biz yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz. Bu faizler düşecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.