Erdoğan: Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyoruz

Hatay'da toplu açılış törenine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı, 'herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz' dedi.

Erdoğan: Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyoruz
25 Haziran 2021 Cuma 17:38

Hatay'da toplu açılış törenine katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyor, herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz” dedi.

Hatay'da stadyum, BOTAŞ Ertuğrul Gazi Yüzer Depolama ve Gazlaştırma tesisi, MOBSAN Sanayi Sitesi ve yapımı ile tamamlanan diğer projelerin açılış töreni öncesi Hatay Stadyumu'nun önünde kendisini bekleyenlere seslenen Erdoğan,

“Hatay Stadı, 26 bin 600 seyirci kapasitesi ile bu yıl başarıyla da devam eden bir sezon oldu” ifadelerini kullanan Erdoğan, TOKİ tarafından yapılan stadın, “Hatayspor'un coşkusuyla şenleneceğine inandığını” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı, kendi iktidarları döneminde Hatay’a 35 milyar lira yatırım yaptıklarını, sözlerini öne sürdüğü konuşmasında, “Eğitimde 8 bin 800 yeni adet derslik yaptık. İkinci devlet üniversitesi olarak İskenderun Teknik Üniversitesi'ni biz kurduk, yurt binaları açtık. Toplamda 2 bin 350 kişi kapasiteli yeni yurtları da açacağız. Şehrimize 44 adet spor tesisi ve gençlik merkezleri ile 26 bin 600 kapasiteli Hatay Stadyumu'nu da biz kazandırdık. Şu kapalı spor salonunu da en kısa sürede bitirip bunu da Hatay'a kazandırıyoruz.”

Erdoğan, İskenderun Devlet Hastanesi'nin de çalışmalarının sürdüğünü kaydederek, “Hatay için 6 millet bahçesi çalışmasını başlattık. Birini bugün hizmete veriyoruz, kalanları da en kısa sürede tamamlanacak. Bölünmüş yol uzunluğunu 502 kilometreye biz çıkardık. Hatay Havalimanı'mıza yıllık 4 milyon yolcu kapasiteli terminal binasını biz kazandırdık” dedi.

Ardından siyasi değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Türkiye'yi küresel sistemin en sıralarına çıkarmak için girdiğimiz her mücadelede bunlar önümüze çıktı” dedi.

Erdoğan “Biz demokratlık görüntüsü altında faşistlik yapmıyor, herkesin hakkını, hukukunu, özgürlüğünü teminat altına alıyoruz. Çünkü biz bu millete aşkla bağlıyız” şeklinde konuştu.

“Tescilli Türkiye düşmanlarının peşine düşerek ülkenin geleceğine talip olmaya kalkanların sonu hüsrandır” ifadelerini kullanan AKP’li Cumhurbaşkanı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Geçtiğimiz günlerde Şuşaya giderek oradaki kardeşlerimizin kurtuluş sevincine ortak olduk. Şimdi aynı yaklaşımla başka yerlerde, yeni adımların hazırlıkları içindeyiz. Eğer Türkiye, dışarda böylesine güçlü bir güvenlik kuşağı oluşturamazsa vatan toprakları içinde bize ne huzur verirler ne refah yaşatırlar.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.