DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ifade için çağrıldığı Diyarbakır Adliyesi'nde

Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven, DTK’ye yönelik soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Diyarbakır Adliyesi’ne geldi.

DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ifade için çağrıldığı Diyarbakır Adliyesi'nde
30 Haziran 2020 Salı 16:52

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Demokratik Toplum Kongresi’ne (DTK) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, Diyarbakır Adliyesi’ne geldi.
 
Saat 15.00 sıralarında adliyeye gelen Leyla Güven’e, DTK Eş Başkanı ve HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, partili vekiller Feleknas Uca, İmam Taşçıer, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile HDP ve DBP il örgütü yöneticileri eşlik etti. 
 
Beraberindeki isimlerle adliye girişe yapan Güven, bir süre sonra avukatları Reyhan Yalçındağ ve Serdar Çelebi ile birlikte ifade vermek üzere soruşturma savcının odasına girdi. Güven’in ifade işlemleri sürüyor.
 
Demokratik Toplum Kongresi’ne (DTK) 9 Ekim 2018’de yapılan polis baskınında bulunan kimi bilgi ve belgeler gerekçe gösterilerek başlatılan soruşturma kapsamında 26 Haziran’da 64 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmış ve 45 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında DTK merkezinin kapısına mühür vurulurken, gözaltına alınan 45 kişiden 23'ü  “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.
 
DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ise, soruşturma kapsamında Başsavcılıkça dün ifade vermek için adliyeye davet edildi.


Kaynak: Artı Gerçek

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.