DEVA Partisi'nin seçim kararına dair CHP'den ilk açıklama

DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ın, partisinin kendi isim ve logosuyla seçimlere gireceğini açıklamasının ardından CHP'li Özgür Özel, 'Bu ittifak içinde bir sıkıntıya işaret etmiyor' dedi.

DEVA Partisi'nin seçim kararına dair CHP'den ilk açıklama
27 Nisan 2022 Çarşamba 17:03

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın partisinin kendi isim ve logosuyla seçimlere gireceğini açıklamasına dair konuştu. Millet İttifakı’nın dört partiden oluştuğunu belirterek, “Altıya genişleme potansiyeli var” diyen Özel, DEVA Partisi’nin Millet İttifakı’na katılma durumu olursa kendi ismi ve logosu ile yer alacağını belirtti.

İTTİFAK İÇİNDE BİR SIKINTIYA İŞARET ETMİYOR

Özel’in açıklaması şöyle:

Tüm partiler kendi kararlarını verecek. Geçen hafta ittifak içinde ittifak tartışmaları yapılırken acaba tek bir listeden girme olur mu sorular gündeme gelmişti. DEVA Partisi kendi adını kullanacağını söylüyor. Bu ittifak içinde bir sıkıntıya işaret etmiyor. Çünkü ittifak partileri aynı ittifak çerçevesinde kendi logoları ile yer alıyorlar. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6’ya genişleme potansiyeli var. Olursa da DEVA Partisi’nin kendi ismi ve logosu ile yer alacağını ifade ediliyor.

KENDİ POZİSYONLARI İÇİN KIYMETLİDİR

Kendi pozisyonlarını açıklaması için kıymetlidir. Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin kalkması Cumhur İttifakı’na karşı net bir cevap olması açısından kıymetlidir. Millet İttifakı’nın yol haritası ortada. Cumhur İttifakı’nda daha Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı açıklanmadı.

DESTİCİ AÇIKLAMASI: KIYAMAZLAR

Büyük Birlik Partisi, diyor ya dağılır mı diye. Cumhur İttifakı’nın birlikte fotoğrafları yok. BBP il fotoğraf çektirmekten rahatsızlık duyan MHP var. Bir üçlü fotoğraf yok. Hatta Destici’nin bütün söylem Cumhur İttifakı güzellemesine kurmuşken küçük ortağından kendisine 23 Nisan’da alkış bile yok. Alkış yok, fotoğraf yok ittifak var. Nasıl ittifak? Sayın Destici herkese laf yetiştirmeyi biliyor fotoğrafa giremiyor. Kıyamazlar.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.