DEVA'dan 'üçlü ittifak' açıklaması: Daha önce de iletilmişti, altılı masayı tercih ettik

Davutoğlu'nun 6'lı masadan yeni ittifaklar oluşmalı sözlerine DEVA Parti sözcüsü İdris Şahin, ‘Doğru bir yöntem olabileceğini düşünerek 6'lı masada tercih bulunduk’ dedi.

DEVA'dan 'üçlü ittifak' açıklaması: Daha önce de iletilmişti, altılı masayı tercih ettik
07 Mayıs 2022 Cumartesi 20:26

banner255

DEVA Parti sözcüsü İdris Şahin, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun üçlü ittifak önerisi hakkında konuştu. Davutoğlu, aynı siyasi gelenekten gelen Gelecek, DEVA ve Saadet partilerinin ayrı bir ittifak kurmasını ve ortak listeyle seçime girmesi gerektiğini belirtti. Davutoğlu’nun bu sözlerine DEVA’li İdris Şahin’den yanıt geldi. Şahin, “Biz 6'lı masada yarınların Türkiye'sini inşa etmenin daha kolay olabileceğini daha doğru bir yöntem olabileceğini düşünerek 6'lı masada tercih bulunduk” dedi.

‘YEPYENİ BİR SİYASİ KÜLTÜR İNŞA ETTİK’

Halk TV ekranlarında yayınlanan İpek Özbey'le Kadraj programına konuk olan Şahin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bu ülkede iktidar partisinde genel başkanlık yapmış, başbakanlık yapmış bir isim. Elbette onun düşüncelerine saygı duymak gerekir. Ancak burada aynı düşünce aynı dünya görüşü aynı gelenekten gelmek doğrudur. Eş zamanlı olarak bazı siyasi partiler içerisinde birlikte hareket ettik. Ancak yepyeni bir siyasi kültür inşa ettik biz DEVA Partisi'nde. Partimizde toplumun çok değişik kesimlerinden isimler var. Bu düşünce 6'lı masaya oturmadan önce de DEVA Partisi'ne iletilmiş bir düşünceydi. Ancak biz 6'lı masada yarınların Türkiye'sini inşa etmenin daha kolay olabileceğini daha doğru bir yöntem olabileceğini düşünerek 6'lı masada tercih bulunduk."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.