Demirtaş'tan Erdoğan'a miting yanıtı

Selahattin Demirtaş, Erdoğan'ın kendisine yönelik 'Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı?' sözlerine yanıt verdi.

Demirtaş'tan Erdoğan'a miting yanıtı
09 Aralık 2021 Perşembe 21:27

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik "Bir tane miting yap bakalım orada. Sen önce kendi tabanına bir sinyal ver bakalım. Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı?" sözlerine yanıt verdi.

Twitter'dan yaptığı paylaşımda Demirtaş, "Erdoğan, miting yapmıyorum diye merak etmiş. HDP zaten meydanlarda.

Yine de çok istiyorsan haydi! İki saat için çıkayım, tek bir megafonla Yenikapı'ya gideyim. Ertesi gün de sen, devletin tüm imkanlarıyla aynı meydana çık. 

Bir kişi eksik toplayan siyaseti bıraksın. Var mısın?" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden “Muhalefet birleşip bir miting yapmalı” sözlerini değerlenediren Erdoğan, “Edirne’de cezaevindeki zat bunlara diyor ki ‘Bir araya gelin, birlikte mitingler yapın.’ Bunu söyleyeceğine sen bir tane miting yap bakalım orada.

Sen önce kendi tabanına bir sinyal ver bakalım. Senin tabanının şu anda miting yapacak mecali kaldı mı? Biz tabii bunlarla muhatap olacak durumda değiliz.

Böyle bir derdimiz yok. Eğer hala bunlar oradan idare ediliyorsa, benim milletimin özellikle bu konudaki tavrı çok açık, net ortaya çıkacaktır ve ortadadır. Milletim teröristlere veya terörizme asla taviz vermeyecektir.” diye konuşmuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.