Demirtaş: İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor

Demirtaş, HDP binasının görselini paylaşarak, 'Kapatılmak istenen HDP budur' deken, HDP mitinginin fotoğrafını da paylaşarak 'Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur' dedi.

Demirtaş: İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor
19 Mart 2021 Cuma 20:20

banner225

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin kapatılması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmasıyla ilgili değerlendirmelerini Twitter üzerinden paylaştı.

Demirtaş, parti kapatanların şimdiye kadar ya statükocu ya da darbeci olduğunu ancak bir başka partinin seçimi kazanması için bir partinin kapatılması girişimine Türkiye'nin ilk kez tanık olduğunu ifade etti.

Selahattin Demirtaş bu yorumuyla HDP'yi kapatma girişiminin AKP'nin olası bir seçimi kazanma stratejisi olduğu değerlendirmesini yaptı.

Demirtaş'ın mesajları şöyle: 

"Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor."

"Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız."

"Kapatmak istedikleri HDP budur:"

"Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur"

"Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP’liler belirleyecek. Bu da HDP’lilerin, zalimleri gömeceği yerdir."

"Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız."

Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.