Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'zihniyet' tepkisi: Tek amacı Biden ile görüşmekmiş

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, G-20 zirvesinden erken ayrılan Erdoğan’a 'Bu görüşme, insanlığın geleceğini etkileyecek toplantıdan daha mı önemli?' diye sordu.

Davutoğlu'ndan Erdoğan'a 'zihniyet' tepkisi: Tek amacı Biden ile görüşmekmiş
02 Kasım 2021 Salı 15:41

Roma'daki G20 zirvesinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden görüşmesi gündemdeki yerini koruyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz konusu görüşmeye ilişkin bugün yaptığı “Dışarıda kuzu, içeride kaplan. Biden’ı görünce gözleri gülüyor, içeriye dönünce kaşları çatılıyor. Seni Biden kurtaramaz, sandıkta dersini alacaksın” açıklamasının ardından Erdoğan’a bir tepki de Gelecek Partisi’nden geldi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın Biden ile görüştükten sonra İklim Zirvesi’ne katılmadığına dikkat çekerek "Sn. Erdoğan, Roma’da Biden ile görüştükten sonra Glasgow’daki İklim Zirvesi'ne katılmamaya karar verdi. İklim Zirvesi'ne katılımın tek amacı Biden ile görüşmekmiş!” diye yazdı.

'BU ZİHNİYETTEN ÇEVRECİLİK BEKLENİR Mİ?'

“Bu görüşme, insanlığın geleceğini etkileyecek toplantıdan daha mı önemli?” diye soran Davutoğlu, “Bu zihniyetten çevrecilik beklenir mi?" tepkisini gösterdi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, güvenlik ve protokol taleplerinin kabul edilmemesini gerekçe göstererek İklim Zirvesi’ne katılmamıştı.

TBMM Çevre Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Murat Bakan ile CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ise Glasgow’daki COP26’ya katılmıştı. Murat Bakan, Erdoğan’ın COP26 programını iptal etmesine "Biden ile sonunda görüşebildi. Bu da ona yetti" ifadeleriyle tepki göstererek gelmekten vazgeçtiğini belirtmiş ve “Utanıyoruz” açıklaması yapmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.