Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, HDP'yi hedef aldı

'HDP demek PKK demektir' ifadelerini kullanan Altun, HDP başta olmak üzere diğer muhalefet partilerini de hedef alan bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, HDP'yi hedef aldı
14 Şubat 2021 Pazar 23:35

banner255

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Meclis'in üçüncü büyük partisi olan HDP'yi hedef aldı. Altun, "HDP, PKK’dan aldığı emirle hareket eden bir siyaset kuklasıdır" ifadelerini kullandı.

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın konuşmalarından kesilmiş görüntülerin yer aldığı bir video paylaşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, HDP'yi hedef aldı.

TSK’nın harekat düzenlediği Irak’ın Gare bölgesinde cenazeleri bulunan 13 kişinin sorumlusunun HDP olduğunu savunan Altun, "Buradan avazımız çıktığı kadar gür bir sesle haykırıyoruz. HDP demek PKK demektir" ifadelerini kullandı. 

İngilizce seslendirilen ve Türkçe alt yazıyla servis edilen videoyu paylaşan Altun, "HDP, PKK’dan aldığı emirle hareket eden bir siyaset kuklasıdır. Bu gerçeği bugün bir kere daha gördük. HDP’yle olan ittifakları zarar görmesin diye PKK’nın adını dahi anamayanları da gördük" sözleriyle HDP'yi ve muhalefet partilerini hedef aldı.

NE OLMUŞTU?

TSK'nin harekat düzenlediği Irak’ın Gare bölgesinde cenazaleri bulunan 13 kişiye ilişkin bir açıklama yapan HDP, "Ailelerin ve kamuoyunun soru ve taleplerini TBMM gündemine taşımasına karşın, bu çabalarımız yanıtsız bırakıldı. İktidar, ailelerin çırpınışlarına olumlu veya olumsuz hiçbir yanıt vermediği gibi, kimi aileleri de Diyarbakır İl Binamız önünde süregiden oturmaya dahil etti" demişti. HDP MYK tarafından yapılan açıklamada, "Uzun süredir PKK’nin elinde tutulan ve kendilerini silahlı bir saldırıdan koruma imkanından mahrum olan 13 kişi ve hayatını kaybeden herkes için derin üzüntülerimizi, kayıpların ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" ifadeleri kullanılmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.