CHP’li Özel’den ‘İtalyan mafyası’ benzetmesi: Herkesin bildiği ama konuşmadığı sırdır

‘Palermo'da herkesin bildiği ama konuşmadığı sırdır. Saray rejiminin böyle sırları var. Her şeyi bilirsiniz kimse konuşmaz o zaman sırdır.’

CHP’li Özel’den ‘İtalyan mafyası’ benzetmesi: Herkesin bildiği ama konuşmadığı sırdır
03 Haziran 2021 Perşembe 17:19

banner255

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Ana Bina Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi. Özel, Sedat Peker’in yayınladığı videoların tüm dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde olduğunu ancak iktidarın bu gündeme kulak tıkadığını belirterek Susurluk sürecini hatırlattı.

Özel, Susurluk kazasına işaret ederek, “O trafik kazasında bulunmaması gereken kişiler orada bulunur, bunun 5'inci gününde İçişleri Bakanı hakkında Meclis'te gensoru görüşmeleri başlar, 6'ıncı gününde bakan istifa eder, 10'uncu gününde Meclis Araştırma Komisyonu kurulur. Pek çok araştırma yapılır kocaman bir rapor yazılır. Herkes bu konunu üzerine gidildiğini bu konunun soruşturulduğunu bilir. Şimdi çok övündükleri yeni Türkiye ve burada ortaya çıkan tablo derin devlet bağlantıları bu iddialar ortada ama tam anlamla bir sessizlik var. Bu gündemi boğma, kulak tıkama başka gündemlerle gündemi başka bir yere çekme çabası var.

CHP'li Özel'in Meclis'te yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle: 

‘SOYLU'YU GÖZDEN ÇIKARABİLSEYDİ SAVCILAR BAŞKA TÜRLÜ HAREKETE GEÇECEK’

Meclis istediği kadar bu gündeme kulak tıkasın, saray medyası yokmuş gibi davransın bu ülkenin çok ciddi bir gündemi var. Bütün dünyada gündem olan bir gündem. Tam bir ay oldu. Bir organize suç örgütü lideri hem de Cumhur ittifakının çok koyu destekçisi olan, mitinglerinde Cumhur ittifakının her iki işaretini kullanıp aynı söylemlerde bulunan, hatta bu iki işaretin ortak kullanımın patentine sahip olan ve bir zamanlar ülkenin İçişleri Bakanıyla arasında su sızmadığı anlaşılan bir organize suç örgütü lideri. Dünyanın bir ucundan Türkiye'ye son derece kayda alınması değil ama mutlaka araştırılması gereken bazı ipuçları söylüyor. Dünyanın neresinde böyle ciddi iddialar olsa savcılar buna kayıtsız kalamaz ama çok uzun süre kayıtsız kaldılar. Kimi beklediler Recep Tayyip Erdoğan'ı beklediler. O Süleyman Soylu'yu gözden çıkarabilseydi savcılar başka türlü harekete geçecek, meclis araştırma komisyonları kurulacak ve AKP böyle bir kirliliğe sessiz kalmamış olacak. Düşünüldü taşınıldı, ittifak ortaklarına danışıldı onların resti görülemedi ve Soylu yerinde kaldı ve kendisine sahip çıkıldı. Bunun üzerine savcılar ve yazarlar pozisyon aldılar, bazı siyasetçiler pozisyon aldılar.

SUSURLUK HATIRLATMASI

Tam bir aydır bir suç örgütü liderinin iddiaları ortada Türkiye'de en çok izlenen videolar oluyor ve bu konuya siyaset meclis yargı halen daha kulaklarını tıkamış durumda. Eski Türkiye diye nitelendirdikleri ülkede o trafik kazasında bulunmaması gereken kişiler orada bulunur bunun 5'inci gününde İçişleri Bakanı hakkında Meclis'te gensoru görüşmeleri başlar, 6'ıncı gününde bakan istifa eder, 10'uncu gününde Meclis Araştırma Komisyonu kurulur. Pek çok araştırma yapılır kocaman bir rapor yazılır. Herkes bu konunu üzerine gidildiğini bu konunun soruşturulduğunu bilir. Şimdi çok övündükleri yeni Türkiye ve burada ortaya çıkan tablo derin devlet bağlantıları bu iddialar ortada ama tam anlamla bir sessizlik var. Bu gündemi boğma, kulak tıkama başka gündemlerle gündemi başka bir yere çekme çabası var.

‘SOYLU’NUN SUÇLADIKLARI HALA AKP İÇİNDE’

Şimdi şunu bir hatırlatalım neler oluyor neler konuşuluyor hatırlatalım. Mevcut İçişleri Bakanı kendinden önceki dönemde AVM'lere gidilemediğini söylüyor. Efkan Ala'nın döneminde değil ben geldim terörü bitirdim düzelttim diyor. O bahsettiği bakan şimdi partisinde Genel Başkan Yardımcısı. Ondan önceki dönemdeki İçişleri Bakanının oğlunun evinden para kasaları çıktığını kendi oğluna tembihte bulunduğunu bak bizden öncekiler paraları almışlar evlerinden neler neler çıktı. Sana yanaşanlar olur dikkat et diyor. Bir mafya liderinin kendi onayı altında koruma polisi verildiği ortaya çıkıyor verilmiş bir onayı uzattık diyor. Çakarlar vermiş, mitingler yaptırmış hepsi ortada ama Emniyet Genel Müdürlüğünden AA'ya belge sızdırtıyor o belgenin altında 17-25 Aralık'ta Aksaray valiliğinden İstanbul il Emniyet Müdürlüğüne gelen şimdi istihbarat komisyonun başkanlığını yapan AKP milletvekili Selami Altıok'un imzası var, diyor ki FETÖ şüphesi.

‘AKP İLE KEDİ FARE OYNUYOR’

Soylu, Erdoğan'ın görevlendirdiği kişiye FETÖ'cü diyecek kadar sınır tanımıyor. AKP ile kedi fare oynuyor. Ortalık karışsın ben aradan sıyrılayım diye bakıyor. İşin ilginci dönemin İstanbul İl Emniyet Müdür şimdi Emniyet Genel Müdür yardımcısı öyle kimse beni kolay kolay beni görevden alamaz ben bir konuşursam diye de kendi sıralı amiri bağlı olduğu bakana meydan okuyor. Bakan bir şey diyemiyor çünkü Silivri Emniyet müdürünün intihar ettiği gün karşı taraftakinin neler bildiğini biliyor.

‘HERKES ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR’

Bu arada çok yakın ilişki içinde olduğu Susurluğun hükümlü İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın oğlu kendi partilerinden milletvekili. Ağar hakkını teslim etmek lazım Susurluk'ta istifa etmişti Marina'dan da istifa ediyor ama Soylu'nun İçişleri bakanının FETÖ'den suçlanan birinin Marinasına çöktüğü iddia ediliyor. Ama kimse bir şey olmamış gibi davranıyor. Herkes üç maymunu oynuyor. Dönüp dolaşıp şu noktaya geliyorsunuz. Bütün dünyada söylenen söz, 'Sır tek kişiliktir, iki kişinin bildiği sır değildir' Palermo'da herkesin bildiği ama konuşmadığı sırdır. Saray rejiminin böyle sırları var. Her şeyi bilirsiniz kimse konuşmaz o zaman sırdır. İtalya'daki mafya filmlerini şaşırarak izlerdik sonra akıllarımızın almayacağı şeyler duyduk. Şimdi bütün dünya Türkiye'deki bir mafya liderinin ifşalarını konuşuyor, Türkiye2nin de yokmuş gibi davrandığını görüyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.