CHP Yüreğir Adayı Karaca: Halk kutuplaştıranlara fırsat vermesin

CHP Yüreğir Belediyesi Başkan Adayı Kamuran Karaca, iktidarın kutuplaştırıcı politikasına karşı birleştirici olacağını dile getirerek, "Ülkemizin değerlerini seviyoruz ama iktidarını koruma uğruna toplumu kamplaştıranlara karşı halkımızdan beklediğimiz, fırsat vermemeleridir" dedi.

CHP Yüreğir Adayı Karaca: Halk kutuplaştıranlara fırsat vermesin
24 Mart 2019 Pazar 09:57

banner255

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüreğir Belediyesi Başkan Adayı olan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) eski Genel Başkanı Kamuran Karaca, toplumun her kesiminden destek beklediğini söyledi. 25 yıl boyunca Yüreğir'de öğretmenlik yaptığı için Yüreğir'de belediye başkan adayı olduğunu dile getiren Karaca, köyden farksız olan ilçeyi değiştirmeye geldiğini söyledi. 

HİZMET EDECEĞİZ

Sosyal belediyeciliği Yüreğir'de hayata geçireceklerini ifade eden Karaca, işsizliğin ve yoksulluğun önlenmesi için kooperatifler kuracaklarını vurguladı. Yüreğir'in sorunlarla dolu bir ilçe olduğunu ve bu sorunları kendisinin bizzat yaşadığının altını çizen Karaca, bu sorunların çözümünü kendisine görev edindiğini kaydetti. Halkla bir araya geldikleri tüm platformlarda projelerini ve hedeflerini anlattığını belirten Karaca, "Verdiğim her sözü bugüne kadar tuttum. Belediyecilikte de verdiğim sözleri tutacağım. Bize güvensinler; biz hizmet edeceğiz" dedi.

KENDİNDEN OLMAYAN DÜŞMAN

AKP'nin antidemokratik uygulamalarını her alanda uyguladığını ve Yüreğir'de astıkları tüm pankart ve afişlerin tahrip edildiğini dile getiren Karaca, AKP'nin seçim kazanma meselesini beka sorunu olarak gördüğünü hatırlattı. AKP'lilerin kendileriyle ilgili dinsiz ve inançsız olduklarının kara propagandasını yaptığına dikkat çeken Karaca, bunları yapanlar içerisinde devlet görevlilerinin de olduğunu ve suç işlediklerinin altını çizdi. AKP'nin kendinden olmayanı düşman olarak görerek, 2 kutuplu toplum yarattığını belirten Karaca, "Bir gün CHP'ye bu tepkiler oluyor. Bir gün İYİ partiye, bir gün de HDP'ye bu tepki yöneliyor. Ya da diğer siyasi partilere ve kurumlara yöneliyor. Sonun da şahıslara kadar bu mesele iniyor" dedi.

ALET OLMAYIN

KESK MYK ve Eğitim Sen Genel Başkanı olduğu dönemde siyasi partilerle görüştüğünü ve bu görüşmelerin AKP tarafından kara propaganda aracı olarak kullanmasına tepki gösteren Karaca, "Kavramlarla ve toplumu bölme çabalarıyla ülkenin geldiği nokta bellidir. Biz ülkemizi herkes kadar seviyoruz. Ülkemizin değerlerini seviyoruz ama iktidarını koruma uğruna toplumu kamplaştıranlara karşı halkımızdan beklediğimiz fırsat vermemeleridir. Bu tür oyunlara alet olmamalıdır" diye konuştu. 

Toplumun tüm kesimlerden destek isteyen Karaca, "Bize destek olsunlar. Biz de yurttaşlarımıza destek verelim. Bir 10 yıl için de Yüreğir'i yeni bir çehreye kavuşturalım" diye belirtti. 

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Karaca,  son olarak Yüreğir Belediyesi’ni aldıktan sonra hayata geçireceği projelerini ise şu şekilde sıraladı:

* Meslek edindirme merkezleri kurulacak.

* Kadın sığınma evi kurulacak.

* Gençlik merkezleri kurulacak.

* Nöbetçi kütüphaneleri kurulacak.

* Sınav hazırlık merkezleri kurulacak.

* Spor merkezleri ve yüzme havuzları ile kreşler kurulacak.

* Ücretsiz Wi-fi merkezleri kurulacak.

* Yaşlı bakım hizmeti verilecek.

* Hasta sevk servisi hizmeti verilecek.

* Parklar, taziye evleri ve kapalı semt pazarları kurulacak.

* Tarım kooperatifleri kurulacak.

KAMURAN KARACA KİMDİR

Karaca, 1962'de Adana'nın Kozan ilçesinde doğdu. Evli ve iki çocuk babası olan Karaca, 32 yıllık öğretmenlik hayatının 25 yılını Yüreğir'de geçirdi. Karaca, Eğitim Sen Adana Şubesi Başkanlığı, KESK MYK Üyeliği ve Eğitim Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

MA / Hamdullah Kesen 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.