CHP Toroslar Belediyesi Başkan Adayı Dalkılıç: Ayrıştırma ve ötekileştirmeye olmayacak

CHP Toroslar Belediyesi Başkan Adayı Süleyman Dalkılıç, toplumun her kesiminden destek beklediğini dile getirerek, “Bir Kürt olarak halkımın beni desteklemesini istiyorum. Herkes benim kardeşim. Benim yapımda ötekileştirme ve ayrıştırma yok” dedi.

CHP Toroslar Belediyesi Başkan Adayı Dalkılıç: Ayrıştırma ve ötekileştirmeye olmayacak
21 Mart 2019 Perşembe 14:35

banner225

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Toroslar Belediyesi Başkan Adayı olan Mersin Fırıncılar Odası eski Başkanı Süleyman Dalkılıç, toplumun her kesiminden destek beklediğini dile getirdi. Her seçim döneminde çeşitli siyasi partilerin kendisine adaylık teklifi götürdüğünü söyleyen Dalkılıç, adaylık kararının kendisini zorlamasına rağmen halka hizmet etmek için kabul ettiğini ifade etti. Ailesinin karşı çıkmasına rağmen aday olduğunu belirten Dalkılıç, Toroslar yaşadığı için ilçenin sorunlarını iyi bildiğini dile getirdi. 

‘BÜYÜK PROJEM HALKIN İHTİYACI OLACAK’

Dalkılıç, “Toroslarda uzun yıllar yaşayan biri olarak söylüyorum Torosların sorunlarını çok iyi biliyorum. Hatta bu sorunları gidip yerinde tespit ettim. Benim en büyük projem halkın ihtiyacı olacak. Önce halkın yaşayış biçimi neyse onun ihtiyaçları noktasında onlara da o temelde hizmet vereceğim” dedi. Adaylığın halk arasında heyecanla karşılandığını vurgulayan Dalkılıç, "Ben bu seçimi artık rahatlıkla kazanacağımı biliyorum. Ve 31 Mart’ta sandıktan 100 bin oy hedefliyorum” diye konuştu. 

‘BENDE BİR KÜRDÜM’

Kürt kimliğiyle Toroslarda avantajlı olduğunu ve bununda en büyük nedeninin de Kürt halkının Toroslar ilçesinde çoğunlukta bulunduğuna dikkat eden Dalkılıç, kendisini sosyal demokrat olarak tanımladı. Dalkılıç, şöyle devam etti: “Ben de bir Kürt olarak halkımın beni desteklemesini istiyorum. Kürt halkının benden hizmet beklediğini biliyorum. Beni aday gösteren halkımdan destek bekliyor. Oylarını ve çalışmalarını istiyorum. İnşallah 100 bin oyu devireceğim Toroslar’da. Ben ırk ve kimlik ayrımı yapamayan bir insanım. Herkes benim kardeşim. Çalışmalarımı hep kardeşlik bağlamında yürüttüm. Benim yapımda ötekileştirme ve ayrıştırma yok.” 

POJELERİNİ AÇIKLADI 

Dalkılıç son olarak Toroslar Belediyesi’ni aldıktan sonra projelerini şu şekilde sıraladı;

* Bütün köylerimizi kapsayan tarım, hayvancılık ve kırsal kalkınma projesini hayata geçirilecek.

* Yoksul ailelere düzenli sosyal yardımlar yapacağız. Toroslar kartla her ay sabit miktarda maddi destek verilecek.

* Mahallelerde taziye evleri yapılacak.

* Köylerden ve üreticilerden süt toplayarak vatandaşa ucuz ve kaliteli süt hizmeti verilecek.

* Öğrenciler için kurs, eğitim ve spor amaçlı etkinlik kampüsleri kurulacak.

* Gençlik gelişim merkezler kurulacak.

* Belediye öğrenci yurtları yapılacak.

* Amatör spor kulüpleri desteklenecek ve yeni spor tesisleri yapılacak

* Kentsel dönüşüm projelerini vatandaşın talebine göre yapılacak.

* Toroslara şehir mezarlığı yapılacak

* Sokakta yaşayan evsiz vatandaşlar için barınma merkezleri yapılacak

* Su ve elektrik kesintilerini önleyeceğiz.

* Çöp konteynerlerini yer altlarına gömerek çevre temizliğine dikkat çekeceğiz

SÜLEYMAN DALKILIÇ KİMDİR?

Dalkılıç, 1957 yılında Bitlis'te dünyaya geldi. 1977 yılında Tarım Bakanlığı'nda memur olarak başladığı çalışma yaşamına çeşitli kamu kurumlarına bağlı fabrika ve işletmelerde yönetici olarak çalıştı. 1987 yılında Mersin İ Sağlık Müdürlüğü'nde çalışmaya başladı. 2000 yılında kamudan istifa etti. Gıda sektöründe kurduğu şirketin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Gıdanın yanı sıra akaryakıt, sanayi inşaat, taşımacılık. Hayvancılık ve tarım alanında da çalışmalar yapan Dalkılıç, 2006 yılından itibaren 10 yıl boyunca Mersin Fırıncılar Odası Başkanlığı’nı yürüttü. Kendi isteğiyle görevi bıraktı. Dalkılıç, evli ve beş çocuk babasıdır.

MA / Ergin Çağlar


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.