CHP'li vekilden TBMM'de portakallı protesto

CHP milletvekilleri Erbay’ı alkışlarken, AKP milletvekilleri de duruma tepki gösterdi.

CHP'li vekilden TBMM'de portakallı protesto
14 Aralık 2021 Salı 19:01

banner255

CHP Milletvekili Burak Erbay, TBMM'de bütçe görüşmesinde portakal üreticilerinin sorunlarına dikkat çekmek için bir kasa portakalı kürsüye döktü. Erbay, "Ben bu portakallar sayesinde okudum. Üretici zor durumda." diyerek kürsüden seslendi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığının 2022 yılı bütçe görüşmelerinde kürsüye bir kasa portakal ile çıktı.

Erbay, portakal üreticisi bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyerek, "Ben bu portakallar sayesinde okudum. Üretici zor durumda. Köylüler gübre alamıyor, ilaç alamıyorlar. Mersin’de limon üreticileri ağaçları kesiyorlar. Limon üreticisi bitmiş durumda. Şimdi sıra narenciye üreticisinde. Eğer Rusya ile görüşüp kapılar açılmazsa narenciye ağaçları da kesilmek zorunda kalacak" dedi.

Erbay, konuşmasının ardından portakalları kürsüye döktü. Meclis Başkan Vekili Celal Adan, Erbay’ı uyararak "Bu yaptığınız doğru değil" dedi.

CHP milletvekilleri Erbay’ı alkışlarken, AKP milletvekilleri de duruma tepki gösterdi. CHP'li vekiller, kürsü önündeki portakalları toplayarak sıralarına götürdü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.