CHP'den ‘erken değil, derhal seçim’ açıklaması

Yeni yılda da süren zamlara ve gün geçtikçe büyüyen yoksullaşmaya işaret eden CHP Grup Başkanvekili Özkoç, 'Artık erken seçimi geçtik, ‘derhal seçim’ diyoruz' açıklamasını yaptı.

CHP'den ‘erken değil, derhal seçim’ açıklaması
04 Ocak 2022 Salı 10:29

banner255

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gündemdeki gelişmeler ve partisinin yeni yıldaki yol haritasını anlattı. Yılbaşından itibaren birçok kalemde yapılan zamlara dikkat çeken CHP’li Özkoç, artık erken seçim değil, ‘derhal seçim’ istediklerini dile getirdi. Siyasetteki nefret diline de dikkat çeken Özkoç, “Bizi kışkırtan insanlara kavgaya, ayrıştırmaya karşı söylem birlikteliği içerisinde olan bir ittifaka karşı biz barış dilini kullanacağız” diye belirtti.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’e konuşan Özkoç, ekonomik kriz, yeni yıldan itibaren yağmur gibi yağan zamlar, seçim gündemi ve siyasetteki nefret diline ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘YOKSULLUK ARTIK HAD SAFHADA’

Partisinin tamamen halka odaklandığını belirten CHP’li Özkoç, “İnsanların yoksulluğu artık had safhada, umutları tükenmiş vaziyette. CHP ise Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu, cumhuriyetin birikimlerinin çok önemli olduğunu, sıkıntıların iktidar değişikliğiyle biteceğini söylüyor” diye konuştu.

‘ERKEN SEÇİM DEĞİL, DERHAL SEÇİM İSTİYORUZ’

“Artık erken seçimi geçtik, ‘derhal seçim’ diyoruz” diyen Özkoç, sebebini şöyle açıkladı: “Çünkü bunun gerekçeleri yılbaşından itibaren yaşanıyor. Gelen zamlar maalesef asgari ücreti tamamen eritmiştir. Ekonomi, yoksulluk; sahada konuşacağımız şey budur.”

‘İNSANLARI AYRIŞTIRAN BİR İTTİFAKA KARŞI BARIŞ DİLİNİ KULLANACAĞIZ’

İktidarın siyasette ve toplumda kullandığı nefret dilini eleştiren Özkoç, bu politikalara izin vermeyeceklerini belirterek barış mesajı verdi. Özkoç şunları söyledi: “Asla kinle, öfkeyle, şiddetle hareket etmiyoruz, sağduyuyla, akılla, bilimle, hareket edeceğiz. Demokrasiyle bu işin içerisinden çıkacağız. Bizi kışkırtan insanlara kavgaya, ayrıştırmaya karşı söylem birlikteliği içerisinde olan bir ittifaka karşı biz barış dilini kullanacağız.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.