CHP'de Cihangir İslam istifası

CHP'li Şahin Mengü, Saadet Partisi'nden ayrılan ve dün CHP'ye katılan Cihangir İslam'ı sert sözlerle eleştirdi.

CHP'de Cihangir İslam istifası
10 Mart 2021 Çarşamba 17:23

banner225

Cihangir İslam, CHP’ye katılmasına sert tepki gösteren eski CHP Milletvekili Şahin Mengü’ye verdiği yanıtta, "CHP'liler şunu bilsin isterim; çoğulcu demokrasi için eşit şartlarda herkesle çalıştım ve çalışırım" dedi.

Saadet Partisi'nden geçen yılın mart ayında istifa eden Cihangir İslam, dün CHP'ye katıldı. İslam'a rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. İslam, CHP’ye katılmasına sert tepki gösteren eski CHP Milletvekili Şahin Mengü’ye yanıt verdi. Mengü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cihangir İslam'a CHP rozeti takılması tüm bu partiye gönül veren laiklikten yana olan ulusalcılara, siz bu partiden gidin biz sizi istemiyoruz demektir. Bu partiye emek vermiş, gönül vermiş insanları bu aymazlığa tepki vermeye çağırıyorum" diye yazdı. 

Kendisine tepki gösteren Mengü'ye yanıt veren İslam, "Çoğulcu demokrasi için eşit şartlarda herkesle çalıştım ve çalışırım" dedi. Mengü'nün kendisini engellediğini belirten İslam, şöyle yazdı:

"Sayın Şahin Mengü ile Esenboğa Havalimanı'nda karşılaşmış, uçak kalkana kadar kısa bir sohbet de etmiştik. Engellemiş ve aşağıdakileri yazmış. CHP'liler şunu bilsin isterim: Çoğulcu demokrasi için eşit şartlarda herkesle çalıştım ve çalışırım."

CHP'DE CİHANGİR İSLAM İSTİFASI

Öte yandan CHP Beyoğlu eski İlçe Başkanı ve ve eski İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever Cihangir İslam’ın CHP’ye katılmasının ardından "Artık bu kadarını yüreğim taşımıyor. Kusura bakmayın" ifadeleriyle CHP'den ayrılıp Muharrem İnce’nin başlattığı Memleket Hareketi’ne katıldığını duyurdu. Gülsever, "Dün, Bekaroğlu, İhsan Özkes, Ekmelettin, bugünkü dostlarımız Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan şimdi de Cihangir İslam. Artık bu kadarını yüreğim taşımıyor. Kusura bakmayın. Benden bu kadar" diye yazdı.  


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.