Bir günlüğüne başkan vekili olan Meclis üyesinin attığı imzalar iptal edildi

Söke’de bir günlüğüne belediye başkan vekilliği yapan CHP’li belediye meclis üyesi müteahhit Ersin Solmaz, kendisine ve yakınlarına ait üç ayrı inşaata yapı kullanım izni verdi. Attığı imzalar iptal edilen Solmaz, partisinden ve belediye meclis üyeliğinden istifa etti.

Bir günlüğüne başkan vekili olan Meclis üyesinin attığı imzalar iptal edildi
15 Mayıs 2020 Cuma 17:52

banner225

Aydın Söke’de bir günlüğüne başkan vekilliği yapan CHP'li meclis üyesi Ersin Solmaz’ın, kendisi ve yakınlarına ait inşaatlara yapı kullanma izni verdiği iddialarının ardından Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Solmaz’ın vekil olarak attığı imzalarla gerçekleştirilen tüm işlemlerin iptal edildiğini, iki kurum müdürünün de istifasının alındığını açıkladı.

Solmaz hem partisinden hem de meclis üyeliğinden istifa etti.

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, Aydın'ın Söke ilçesinde belediye meclis üyesi Ersin Solmaz, geçen kasım ayında, başkan Levent Tuncel'in izinli olması nedeniyle bir günlüğüne başkan vekilliği yaptı.

Aynı zamanda müteahhit olan Solmaz, bu bir gün içerisinde kendisine ve yakınlarına ait üç ayrı inşaata yapı kullanım izni verdi. Olayın ortaya çıkması üzerine, Belediye Başkanı CHP'li Tuncel ile CHP İlçe Örgütü Başkanı Ali Kemal Özcan, Solmaz'ın istifasını istedi.

Solmaz, hem belediye meclis üyeliğinden hem de partiden istifa etmek zorunda kaldı. Solmaz'ın işlemleriyle bağlantılı olarak Fen Müdürü S.B. ile Yapı Kontrol Müdürü Ö.T.'nin de istifaları alındı.

Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Kasım 2019’da gerçekleşen olayla ilgili “Üç günlük Ankara ziyaretim sırasında, üçüncü gün, bir gün süreyle belediye başkanlığı görevini vekaleten yürüten belediye meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak, yapılan tüm işlemler iptal edildi. Kendisinin de istifası alındı” dedi.

İlgili daire müdürlerinin istifasının alındığını belirten Tuncel, “Tarafımızca idari soruşturma başlatıldı” dedi.


Kaynak: Haber Sol

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.