Baş: Hedefimiz üçüncü bir ittifak ile en az yüzde 3 oy almak

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, "Hedefimiz, üçüncü bir ittifak ile en az yüzde 3 oy alarak parlamentoda grup kurmak" dedi ve buna ilişkin HDP'ye teklif sunduklarını açıkladı.

Baş: Hedefimiz üçüncü bir ittifak ile en az yüzde 3 oy almak
10 Ocak 2022 Pazartesi 17:50

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Kadıköy'de gazetecilerle buluştu. Genel Başkan Erkan Baş, milletvekilleri Sera Kadıgil ve Ahmet Şık, soruları yanıtlayarak, gündemdeki siyasi tartışmalara dair açıklamalarda bulundu.

"Hedefimiz, üçüncü bir ittifak ile en az yüzde 3 oy alarak parlamentoda grup kurmak. HDP'ye bu yöndeki teklifimizi sunduk, cevap bekliyoruz" diyen Baş'ın açıklamaları şöyle:

"Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının ilk turda kazanma ihtimali olursa destek veririz. Yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu vakası yaşanmamalı. Millet İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni referanduma götürecek bir aday olmalı. Biz o koltuğu 'yakmak' istiyoruz."

"Partimizin açık eşcinsel kimlikli milletvekili adayı olacak. Bu adayın kim olacağına LGBTİ+ örgütleri, platformları karar verecek"

 

Ahmet Şık da, "Bu iktidar değiştikten sonra sekülerliğin yeni tanımını muhafazakâr ailelerin çocukları belirleyecek" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.