Bahçeli, Ecevit’e de sahip çıktı: Tutarlı ve milli nitelikli bir solcu şahsiyetti

Zülfü Livaneli'nin, Bülent Ecevit'le Fettullah Gülen'in ilişkisi üzerine söylediği sözlere Bahçeli'den yanıt geldi.

Bahçeli, Ecevit’e de sahip çıktı: Tutarlı ve milli nitelikli bir solcu şahsiyetti
09 Temmuz 2021 Cuma 18:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sanatçı ve eski CHP Milletvekili Zülfü Livaneli’in eski Başbakan Bülent Ecevit’e yönelik, “'Fethullah Gülen'e her türlü olanağı sundu” sözlerini eleştirdi.

Bahçeli, "Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır" dedi.

Bahçeli, Halk TV'deki programa yanıt göndererek şu ifadeleri kullandı:

"Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le süresi 3.5 yılı bulan 57. Cumhuriyet Hükümetinde birlikte görev yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, tutarlı ve milli nitelikli bir solcu, aynı zamanda da Türk milletinin değerleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını samimiyetle savunduğuna her fırsatta şahit oldum. Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz iddialarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta seviyesiz iftiralarını reddettiğimi özellikle ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır. Bu duygu ve düşüncelerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum. Göstereceğiniz hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyorum." 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.