Bahçeli: Dokunulmazlık dosyaları bir an evvel görüşülmeli

Partisine ‘Kürt düşmanı’ eleştirisi yapanlara Meclis’te hakaretlerde bulunan Bahçeli, muhalefet vekillerinin dokunulmazlık dosyalarının Genel Kurul’a sevk edilmesini istedi.

Bahçeli: Dokunulmazlık dosyaları bir an evvel görüşülmeli
11 Ocak 2022 Salı 11:42

banner225

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin olağan Meclis grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli, Meclis Karma Komisyonu'nda bekletilen ve Genel Kurul'a sevk edilen muhalefet vekillerinin dokunulmazlık dosyalarının bir an önce görüşülmesini istedi.

“Türkiye terörün başını ezdikten sonra ekonomik olarak sıçrayacak” diyen Bahçeli, partilerine yönelik “Kürt düşmanı” eleştirisi yapanlara da konuşmasında ağır hakaretlerde bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısına "8 Ocak 2022 Cumartesi günü Akçakale'de PKK'lı teröristlerce tuzaklanmış EYP'nin bir askeri aracımızın geçişi sırasından infilak etmesinde 3 askerimiz şehit olmuş, 1 askerimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerimize şifalar diliyorum" diyerek sözlerine başladı.

HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne bir kez daha seslenen Bahçeli, muhalefet vekillerinin de dokunulmazlık dosyalarının görüşülmesini istedi. Partisine yönelik “Kürt düşmanı” eleştirilerine de ağır hakaretlerle yanıt veren Bahçeli, konuşmalarının büyük bir kısmında yine muhalefeti hedef aldı.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

“Sınırlarımızda, dağlarda, belediyelerde, bürokraside ve Meclis'ten teröristleri temizlemedikçe rahat bulamayız. Ellerinde hançer ile arkamızdan dolaşan alçakları tasfiye süreciyle berhava etme mecburiyeti omuzlarımızdadır. Biz TBMM'de terörist istemiyoruz. Biz terör örgütüne eleman devşiren sözde Kürdistan propagandasıyla sınırları kevgire çeviren HDP'yi siyaset alanında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz. Anayasa Mahkemesi'nin görevini yapmasını bekliyoruz. TBMM'de bulunması züldür, zulümdür, zillettir.

29 Nisan 2017'de TSK'mızın operasyonuyla imha edilen 4 teröristten birinin HDP'li kadınla nasıl karanlık münasebet kurulduğu belli olmuştur. Dokunulmazlığının kaldırılması derhal gerçekleşmelidir. Bu kadar şehit veriyoruz, bu kadar acı yaşıyoruz bir HDP'linin terör saldırılarını kınadığını, şehitlerimize rahmet dilediğini işiteniniz var mıdır?

Geçtiğimiz cumartesi günü 3 kahramanımızın şahadeti neticesinde taziye mesajları paylaşılmıştır. CHP Genel Başkanı'nın taziye mesajına dikkat buyurunuz. Patlayan nedir belli değil, patlatan kimlerdir açık ve net değil. PKK'ya, YPG'ye laf yoktur. Bir yandan bu kadar yok ortadayken diğer yanda bölücülerle iş birliği, terörle ittifak vardır, ağız birliği vardır, vatan hainleriyle irtibat vardır. HDP'yi küstürmemek için 40 dereden su taşıyanlar samimiyet fukarasıdır. Zira her şey gün gibi meydandadır. Bu korkakça tutum Firavun siyasetidir. Şehitlerimizin hakkını bölücü teröristler kadar ağızlarına alamayanların ne yatacak ne kaçacak yerleri kalmıştır.”

‘KILIÇDAROĞLU DİADER YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ MÜ?’

“Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde devam eden teftiş sürecinde görevli müfettişlere ateş püskürüyor. İmralı canisi tarafından kurulan PKK ve KCK yapılanması arasında yer alan DİADER referansıyla işe alınanların destekçisi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Bize Saray'ın sözcüsü diyen Kılıçdaroğlu, Kandil'in tedarikçisidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Kılıçdaroğlu'nun adı geçiyor mu geçmiyor mu? Bu zat DİADER yöneticileriyle toplantı yaptı mı yapmadı mı? Yalan söylemek vicdanı müebbete mahkum eden suçtur.”

‘DOKUNULMAZLIK DOSYALARI BİR AN EVVEL GÖRÜŞÜLSÜN’

“Devletimize ve hükümetimize sonuna kadar güveniyorum, dağ gibi arkalarında durduğumuzu tekraren vurguluyorum” ifadelerini kullanan Bahçeli, devamında milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarına ilişkin şunları söyledi:

“TBMM Karma Komisyonu’nda bekletilen veya Genel Kurul’a sevk edilen dokunulmazlık dosyalarının bir an evvel görüşülüp gereğinin yapılmasını, hukuk ve demokrasi namusunun müdafaası açısından zorunlu addediyorum.”

“Türkiye terörün belini kırdıktan sonra ekonomik olarak sıçrayacak, milli kardeşlik alanında gücüne güç katacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’ni Kürt düşmanı göstermeye gayret eden sicili lekeli şerefsizlere diyorum ki; bizim Kürt kökenli kardeşlerimize duyduğumuz muhabbet ve hürmet sizin tasavvur sınırlarınızın alamayacağı kadar derindir. Türk ile Kürt ezeli ve ebedi kardeştir, Türk milletinin mensuplarıdır, bozguncular kalleştir, kahpedir. Kucaklaşmanın adresi olarak MHP’yi, Cumhur İttifakı olarak görüyor, buna inanıyoruz. Bizim yüreğimizde herkese yetecek kadar sevgi var. Herkese kucağımız açıktır.”

KAZAKİSTAN’DAKİ OLAYLAR

Kazakistan’da zamlara karşı yapılan eylemlere dair de konuşan Bahçeli “2 Ocak Pazar gününden itibaren Kazakistan'da yaşanan olayların iç kargaşanın yalnızca LPG zamlarıyla açıklanması basit ve kolaycı yaklaşımdır. Bize göre, mağdur kesimlerin hak arayışı da değildir. Küresel ekonominin, küresel siyasi mücadelenin ana mihveridir. Stratejik değeri üst düzeydedir” yorumunda bulundu.

“Bu ülkede hükümet istifa etmiş, Nazarbayev Güvenlik Konseyi'nden ayrılmak zorunda kalmıştır. Kazakistan'da devlet kanunsuz göstericilere direnmiştir. 21. yüzyılın ikinci çeyreğinde Ortadoğu'dan Orta Asya'ya sonu gelmez çatışmaların planlandığı anlaşılmaktadır” ifadelerini kullanan Bahçeli, devamında şöyle konuştu: “Yeni bir renkli devrim kuşağı oluşturma çabası budur. Latin Amerika, Balkanlar'da yapılmak istenen budur. Toplumların siyasi ve ekonomik talepleri dış güçlerin vasıtasıyla silaha dönüştürülmekte, beliren namlu ise kendi devletlerine, kendi bağımsızlıklarına çevrilmektedir.”

DÜNYA GENELİNDEKİ OLAYLARI ‘2023 HEDEFLERİNE’ YÖNELİK BİR ‘HAMLE’ OLARAK NİTELEDİ

 “Demokrasi bu süreçte en çok istismar edilen kavramdır. 2. Dünya Savaşı ertesinde kurulan dünya düzeni sarsılmaktadır. Bloklar arasındaki fay hatları çatlamaktadır. Salgın sonrası başka bir dünyanın hedeflendiği açıkça görülecektir. Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda yürüyüşü devam ettikçe, pek çok hamleler vuku bulmaktadır.

Bize kalırsa Kazakistan'daki gösterilerde FETÖ parmağını araştırmak elzemdir. Bu örgütün nasıl maşa gibi kullanıldığını bilen ülke Türkiye'dir. Sorun sadece Kazakistan'ın değil, Türküm diyen herkesin sorunudur. Kardeşimiz zordaysa onun yanında durmak, onunla dayanışma içine girmek milli itibarımızın şüphe götürmez gerçeğidir. Bu Kazakistan'da olan yarın Türkiye'de denenmek istenecektir.”

TTB’NİN KAPATILMASINI İSTEDİ

Yerli TURKOVAC aşısının bilimsel analizlerinin yayınlanmamasına yönelik kaygılarını açıklayan Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasını da isteyen Bahçeli, “Türk Tabipleri Birliği’nden hesap sorulmalı, bayrağına bağlı yeni bir meslek örgütü hayata geçirilmelidir” dedi.

Ayrıntılar geliyor…


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.