Bahçeli'den Soylu'ya destek: Meydan boş değil

Tartışmaların odağından düşmeyen İçişleri Bakanı Soylu’ya tam destek veren Bahçeli ‘Bakanımıza saldırmak, ismiyle hitap etmek devleti ayaklar altına almaktır. Meydan boş değil’ dedi.

Bahçeli'den Soylu'ya destek: Meydan boş değil
10 Mayıs 2022 Salı 12:27

banner225

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Soylu arasında yaşanan kavgaya sert tepki gösterdi. Haftalık Meclis olağan grup toplantısında konuşan Bahçeli, Soylu'ya tam destek vererek "Bir kez daha dile getiriyorum ki terörle mücadeleyi icra eden devlet adamlarımıza dil uzatanları kınıyorum. Meydan boş değil, kuru gürültüye papuç bırakılmayacaktır" dedi. İmamoğlu'na da seslenen Bahçeli "İBB Başkanı şayet Cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona göre muamele edelim. Asıl vız gelip tırıs gidecek olan İmamoğlu'dur" şeklinde konuştu. Bahçeli, Suriyeli sığınmacılar konusunda ise "Suriyeli sığınmacılar bugün misafirse yarın komşu olacaktır" ifadelerini kullandı.

Partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısındaki konuşmasının büyük bir kısmında yine muhalefeti hedef alan Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Siyasetteki gelecek tasavvurlarını dış mihrakların icazetine bırakan yerli iş birlikçi güruh her şeyi fırsata çevirmekle meşguldür. Ülkemizin asıl sorunlarından biri değişmeyen bir kafa yapısıdır. Türkiye'nin siyasi ve demokratik varlığını, egemen devlet varlığına yabancı başkentlerden bakanlar düştükleri rezaleti fark edemeyecek kadar körleşmiştir.”

'ADAYLARINI AÇIKLAMIYORLAR' DİYE ÇIKIŞTI

Muhalefete cumhurbaşkanı adaylarını açıklamamaları nedeniyle çıkışan Bahçeli “CHP kendi geçmişiyle, tarihi birikimle, aziz Atatürk'ün tam bağımsızlık haliyle tenakuzdadır. Dağda çakal, ormanda tilki kalmamış siyasetin sağ ve sol kanadına kapılmıştır. CHP'de bunu görürsünüz, zilletin diğer paydaşlarında aynısıyla karşılaşırsınız. Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusuna cevap verilebilmiş değildir. Zillet ittifakı partileri birbirine çalım atmayı, minder dışına itmeyi, zorda bırakmayı adeta meslek edinmişlerdir. CHP’de umut, hayır, gelecek yoktur” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NUN KARADENİZ TURU: ‘İBB BAŞKANI NEREYE GİDİYOR?’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretini hedef alan Bahçeli “İBB Başkanı'nın bayramda Karadeniz turuna çıkıp Trabzon ve Rize'de belediye bütçesiyle mitingler düzenlemesi ortamı kızıştırmıştır. Bizim anlayamadığımız, can alıcı husus bu belediye başkanının hangi şehrimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. Bu belediye başkanı nereye gidiyor, hangi gizli gündemlerin peşinden sürükleniyor. İstanbul'u yüzüstü bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır? Bu şahıs cumhurbaşkanı adaylığı için sorulan soruya, 'Bu milletin işidir' cevabını vermek suretiyle Genel Başkanı'yla çatışmaya girmekte beis görmemiştir. İBB Başkanı şayet cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona göre muamele edelim. İstanbul, İstanbul olalı böylesi zillet ve hezimet ne görmüş ne yaşamıştır. Asıl vız gelip tırıs gidecek olan İmamoğlu'dur. İstanbul ziyan edilmiştir, kaderiyle baş başa bırakılmıştır” şeklinde konuştu.

‘ERDOĞAN AÇIK ARA FARKLA SEÇİLECEK’

Bahçeli açıklamalarında yine CHP liderine yer vererek “Kılıçdaroğlu ‘bayramı karamsar geçirdik’ diye mesaj yayınlamış. Sayın Kılıçdaroğlu bol yıldızlı otellerde keyif çatarken seni karamsarlığa sokan nedenin İBB Başkanı olduğunu çocuklar bile duymuştur. Zillet kimi aday çıkarırsa çıkarsın sandıktan volkan gibi fışkıracak, sel olup taşacak irade Cumhur İttifakı'dır, Sayın Recep Tayyip Erdoğan açık ara farkla seçilecektir” iddiasında bulundu.

'ERKEN SEÇİM YOK'

Erken seçim tartışmalarına da değinen MHP lideri “Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılı haziran ayında yapılacaktır. Erkene alınması söz konusu olmayacaktır. Türk milleti maceraya heves etmez. 2023'te Cumhuriyetimizin 100'üncü yıldönümünü Cumhur'un başarısıyla süsleyeceğiz. Kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan Cumhur İttifakı, kazanan MHP olacaktır” dedi.

‘TÜRKİYE'DEKİ YABANCILARLA İLGİLİ KİRLİ BİLGİLER SOSYAL MEDYADAN SERVİS EDİLİYOR’

Bahçeli, gündemdeki sığınmacı tartışmasına dair de şunları söyledi:

“Huzurumuzu kaçırmak, iç barış ortamımızı karıştırmak için faal halde bulunan odaklar bayramda iyice su üstüne çıkmıştır. Türkiye'de bulunan yabancılarla ilgili tepkisel yönü baskın, kirli malumatlar, gerçek dışı iddialar özellikle sosyal medya kanalıyla servis edilmiştir. Sığınmacı meselesi ülkemizin yumuşak karnı haline gelmiştir. Önü arkası hesaplanmadan atılacak her adım toplumun sinir uçlarını tahrip edecek her yaklaşım doğruca uçurma açılacaktır.”

‘TÜRKİYE YOL GEÇEN HANI, GÖÇMEN KAMPI DEĞİLDİR’

“Elbette Türkiye yol geçen hanı, göçmen kampı değildir. Demografik özellikleri, sosyal dokusu korunmalıdır. Bunlara titizlik gösteriliyorken yabancı düşmanlığını teşvik edenlerin tuzaklarına da uyanık olmak şarttır. Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye hedefliyoruz. Sığınmacı sorunu Türkiye'nin uzun yıllar taşıyabileceği bir sorun olmaktan çıkmıştır.”

‘SURİYELİLER BUGÜN MİSAFİR, YARIN KOMŞUMUZ OLACAK’

“Bu çarpıcı gerçek misafir halde bulunan sığınmacılara cephe açmak anlamına gelmemelidir. Suriyeli sığınmacılar bugün misafirse yarın komşu olacaktır.

Türkiye'nin sığınmacı akımına ve düzensiz göçe karşı alacağı önlemler, milli siyaset planlamasıyla gerçekçi boyut kazanmalıdır. Toplumsal tansiyonu yükseltmek, birkaç münferit asayişsizliği tahkim etmek için pusuda bekleyen zihniyetlerin son zamanda yaygınlaştığı da malumdur. Bu karanlığın içinde Türkiye aleyhtarı ajanların cirit attığını söylemek vahimdir.

Bazıları çıkmış sığınmacı sayısını 8 milyon 10 milyon olarak ifade ediyor. Bunlar palavradır, devletin kayıtları ortadadır. Türkiye'nin geçici koruma statüsüyle barındırdığı Suriyelileri yurtlarına sevk edilmesi en önemli gündem konusu olmalıdır. Düzensiz göçe müsaade edilmemelidir. Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden kopuşlarına neden olan iç çatışma biter bitmez ülkelerine dönüşleri el birliğiyle, güç birliğiyle rızasıyla hayata geçirilmelidir.”

‘SURİYE DEVLET BAŞKANININ İLAN ETTİĞİ GENEL AF ÖNEMLİ’

Suriye Devlet Başkanı'nın 30 Nisan'da ilan ettiği genel af mühim bir gelişmedir. Hükümetin uygulayacağı her politikayı sonuna kadar destekleyeceğimiz bilinmelidir” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Toplamda 490 bin Suriyeli yerleştirilmiştir. Terörden arındırılmış bölgelerde insani yaşam alanlarının kurulması ve Suriyelilerin emniyet içinde yurtlarına kavuşmaları mümkündür. Hiçbir sığınmacıyı elinde hançerle bekleyenlere teslim edemeyiz.”

‘BRİKET EVLER DEĞERLİ BİR YATIRIM’

“Briket evler değerli bir yatırımdır. Türkiye'nin yarınlarında sığınmacı sorunu olmayacaktır. Yabancı düşmanlığıyla siyaset yaptığını zannedenler Türk milletinin duruşunu bilmeyen gafillerdir.

Göç konusunu bir proje olarak hazırlayan, mültecilere, sığınmacılara, göçmenlere karşı takip edilecek politikaları analiz eden tek parti MHP'dir. Gerginlik çıkararak düşmanlığa yatırım yapanlar art niyetlidir. Gitsinler demekten başka bir şey söylemekten aciz olanlar Türkiye'nin imajını karalayan hastalıklı zihniyetlerdir.”

‘KARA KAPLI DEFTERLER KAPANDI SANMAYIN’

“Biz evimizin önünde gecekondu dikmeye hazırlanan siyaset simsarlarına izin vermeyiz. Türk milliyetçiliği bir gönül hareketi, ahlak meziyeti, bir şahadet kervandıır. Kervanımızı taşlayan olursa, yolumuza çıkmak isteyen olursa buradan hepsini uyarıyorum; sanmasın kapandı kara kaplı defterler, bir gün ödenecek en ağır bedeller.”

RUSYA İLE UKRAYNA SAVAŞI: ‘SİLAH VE FÜZELERLE KONUŞULUYOR’

76’ıncı gününe giren Rusya-Ukrayna savaşına dair de konuşan Bahçeli şunları kaydetti:

“Rusya ile Ukrayan arasındaki savaşın 76'ncı gününde barışçıl hamlelerin sonuç vermemesi endişeli bekleyişlere neden olmaktadır. Cepheleşme Rusya ile batı bloğu arasında sertleşmektedir. Karşılıklı yaptırım kararlarının seriye bağlanması, silah ve füze dilinin olağanlaşması barışı sekteye uğratmaktadır.

Her zamanki gibi bizim temennimiz Rusya ile Ukrayna arasındaki krizin derhal çözüme kavuşmasıdır. İnanıyorum ki Türkiye bu süreçte aktif, çok yönlü özelliklerinden dolayı barışın yeşermesine güçlü destek vermeyi sürdürecektir.”

Bahçeli, TSK’nın sınır ötesinde düzenlediği askeri harekata ilişkin ise “Türkiye'nin terörle mücadelesi kararlılıkla sürmektedir. Komuta heyetimiz sınır hattındadır. Sıcak gelişmeler anbean takip edilmektedir. Milli bekamızı, milli güvenliğimizi koruma sorumluluğunu yerine getiren kahramanlarımıza milletiz müteşekkirdir” ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ-SOYLU KAVGASINDA İÇİŞLERİ BAKANINA TAM DESTEK: SU KATILMAMIŞ EDEPSİZLİK, MEYDAN BOŞ DEĞİL

Bahçeli, son günlerde gündeme oturan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki kavgada ise yine Soylu’ya destek vererek Özdağ’e sert sözlerle yüklendi.

Bahçeli’nin Soylu’ya destek verdiği konuşması şöyle:

“Terörle mücadelenin en kilit bakanlıklarından birisi İçişleri Bakanlığıdır. Bugüne kadar İçişleri Bakanlığı'nın önünde eylem yapmak, olay çıkarmak sadece teröristlerin gayesi olmuştur. Geçtiğimiz hafta nefret ve öfkesine hakim olamayan marjinalleşmiş siyasetçiler tarafından İçişleri Bakanımıızın hedef alınması milletimizde tepkiye yol açmıştır. Bakanımızı ve hükümeti tehdit etmek utanç verici bir alçalma halidir. İçişleri Bakanlığı'nın önüne gelenler Türkiye'nin önünü kesmek isteyen zavallılardır. TSK'nın şerefli komutanlarına, askerlerine İçişleri Başkanımıza ve Milli Savunma Bakanımıza saldırıya geçenlerin tam karşısında MHP vardır. İçişleri Bakanımıza saldırmak, itibarsızlaştırmaya çalışmak su katılmamış edepsizliktir, hainlere yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir. Buna hiç kimsenin hakkı olamayacaktır. İçişleri Bakanlığı'nın önünde toplanıp tehditler savurmak, sayın Bakana ismiyle ve kaba bir şekilde hitap etmek devleti saygısızca ayaklar altına almak demektir. Hiçbir bakanlığımız siyasi rant devşirmenin alanı değildir. İçişleri Bakanımıza ismiyle hitap edip, erkeklik hatırlatması yapan, aklınca meydan okumaya kadar işi götürenler hangi kumpasın figüranı olduğunu düşünmelidirler. Bir kez daha dile getiriyorum ki terörle mücadeleyi icra eden devlet ve siyaset adamlarımıza dil uzatanları kınıyorum. Akıllarını başlarına almalarını tavsiye ediyorum. Meydan boş değildir, kuru gürültüye papuç asla bırakılmayacaktır.”

KAVALA İLE DEMİRTAŞ İÇİN YAPILAN ÇAĞRILARI VE GEZİ DAVASI İÇİN ADLİYE ÖNLERİNDE YAPILAN ADALET NÖBETLERİNİ HEDEF ALDI

Bahçeli konuşmasının devamında Gezi Davası kapsamında hapis cezası verilen iş insanı Osman Kavala ile HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasına yönelik çağrılara da çıkışarak "Türkiye düşmanlığı" ile suçladı. Muhalefeti "Zillet partileri zıvanadan çıktı. Şer cephesi" ifadeleriyle hedef aldı. 

Gezi Davası kapsamında tutuklananlar için adliyeler önünde yapılan Adalet Nöbeti eylemlerini de hedef tahtasına oturtan Bahçeli "Soros'un kuklaları... Bunlar ne adalet beklerler ne de milli, manevi duygulara saygı duyarlar. Cumhurbaşkanına hakareti normal görüp, normal bir suçlunun ceza almasını anormal görecek kadar çılgına dönen bu ucubelere Türkiye emanet edilemez. Biz Hz. Osman'ı biliriz, Osman gaziyi biliriz. Osman'ı biliriz ama Osman Kavala'yı bilmeyiz, bilmeyeceğiz. Bizim diğerleriyle aramızdaki fark buradadır" şeklinde konuştu.   


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.