Bahçeli: 2022 birçok gelişmeye gebe

MHP lideri Bahçeli Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli: 2022 birçok gelişmeye gebe
04 Ocak 2022 Salı 11:17

banner255

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında açıklama yaptı.

2021 yılının demokrasi ayıpları, hukuk kayıpları, ekonomik saldırılar, doğal afetler ve siyasi çalkantılar ve kutuplaşmalarla geçtiğini belirten Bahçeli, açlık ve yoksullukla boğuşan insanların küresel empatinin iflasının çöküşünü tescillediğini belirtti. Konuşmasını uzay turizmini eleştirerek devam ettiren Bahçeli, zenginlerin yoksulların sorunlarına duyarsız kaldığını ifade etti.

Açıklamalarının devamında CHP'yi hedef alan MHP lideri Bahçeli, “Din bilmezler, Diyanet tanımazlar. Allah bunlardan milletimizi de ülkemizi de korusun. Bu sefilin yatacak yeri yoktur. CHP zihniyeti mağlup olmaya mahkumdur. CHP yönetiminin siyasi zihniyeti işgal edilmiş, fonksiyonel aklı rehin alınmıştır” ifadelerini kullandı.

SIĞINMACILARA YÖNELİK SALDIRILARA TEPKİ

Sığınmacılara yönelik saldırıları eleştiren Bahçeli, provokasyon ortamı yaratılmaya çalışıldığını belirterek, bunun Türkiye'nin düşmanları tarafından sipariş edilen bir oyun olduğunu söyledi.

Bahçeli, MHP'nin simgelerini kullanarak bu tür eylemlere girişenleri ve sokak eylemlerine karışanları uyarması ise dikkat çekti.

'2022 BİRÇOK GELİŞMEYE GEBE'

Türkiye’nin bölgede barışı desteklediğini savunan Bahçeli, 2022’nin birçok gelişmeye gebe olduğunu söyledi.

Yunanistan’ın politikalarını eleştiren Bahçeli, “Sabrımızı test etmesin, Fransa’dan aldıkları uçaklara fazla güvenmesin. Hiç kimse bize güç gösterisi yapmasın” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki yeni yönetime, Fransa ve ABD’deki seçimlere dikkat çeken Bahçeli, devamında “Bize göre 2021’in en önemli gelişmelerinden biri Türk devletleri teşkilatlarının kurulmasıdır. Türk milleti aziz bir millettir” dedi.

Ayrıntılar geliyor…


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.