Babacan: Ülkeyi yönetenler sağlık çalışanlarıyla kavgaya tutuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TBMM'ye gelmesi halinde Coronavirus'un sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılması önerisini destekleyeceklerini söyledi.

Babacan: Ülkeyi yönetenler sağlık çalışanlarıyla kavgaya tutuştu
14 Mart 2021 Pazar 17:58

banner255

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. Babacan, "Ülkeyi yönetenler, mücadele etmek yerine gerçekleri haykıran, ortaya koyan sağlık çalışanlarıyla kavgaya tutuştu" dedi.

‘BU MÜCADELEDE ÇOĞU ZAMAN YALNIZ DA KALDINIZ’

Yayımladığı video ile sağlık çalışanlarının Covid-19'un meslek hastalığı sayılması taleplerini desteklediklerini belirten Babacan, "Tüm toplum kesimlerinde tüm vatandaşlar etkileniyor ama yükün çok çok önemli bir bölümü sağlık çalışanlarımızın üzerinde şu an. Bir yıldır yapılan pek çok hataya rağmen ülke olarak çok kötü bir durumda değilsek, bu, sağlık çalışanlarımızın büyük bir özveriyle çalışmasının sonucunda. Sizler özveriyle, ailelerinizden, kendi hayatınızdan, her şeyden fedakarlık ettiniz ve halkın sağlığı için büyük bir mücadele verdiniz. Üstelik bu mücadelede çoğu zaman yalnız da kaldınız, bunu biz üzülerek gözlemledik. Çalışma koşullarınız ağırlaştı, haklara ulaşmanız zorlaştı. Güneş yüzü görmeyen günler geçirdiniz. Öyle anlar yaşandı ki hastalanmanız neredeyse bir suç gibi görüldü” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TTB’ye yönelik sözlerini hatırlatan Babacan, “Bazen, sizleri temsil eden kuruluşlar gerçekleri ortaya koyduğunda ihanetle bile suçlanabildiler. Aslında, Türkiye'de neler yaşandı diye bakıldığında, ülkeyi yönetenler, mücadele etmek yerine gerçekleri haykıran, ortaya koyan sağlık çalışanlarıyla kavgaya tutuştu” dedi.

‘MESLEK HASTALIĞI İLE İLGİLİ ÖNERİYİ DESTEKLERİZ’

Güvenilirliği şaibeli olan resmi rakamlara göre dahi yaklaşık 400 sağlık çalışanı bu süreçte hayatını kaybetti. Binlerce sağlık çalışanı bu virüse muhatap kaldı, hastalıkla mücadele etti. Covid-19'a yakalanan sağlık çalışanlarının ispat şartı aranmaksızın bu durumun meslek hastalığı olarak kabul edilmesine yönelik taleplerini biz açıkça destekledik. Bununla ilgili Meclis'e gelecek herhangi bir öneriyi destekleyeceğimizi alenen ilan etmiş durumdayız.

Tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum. Türkiye'nin sağlıklı yarınlara kavuşması için topyekun bir çalışmaya ve demokrasiye, özgürlüklere ve yeni bir atılım ruhuna ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. "


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.