Babacan: Seçimde büyük sürprizler olacak

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 'Biz AK Parti’nin, MHP’nin en çok oy aldığı yerlere gidiyoruz. Asıl anket seçim olacak. Çünkü insanların duygu bağı çözüldü' dedi.

Babacan: Seçimde büyük sürprizler olacak
30 Ocak 2022 Pazar 16:36

banner255

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Konya’da gittiği bir kahvehanede seçmenlerle sohbet etti. Kendisine anket sonuçlarının sorulması üzerine AKP ile seçmeni arasındaki duygu bağının çözüldüğünü söyleyen Babacan şöyle konuştu:

'ASIL ANKET SEÇİM OLACAK'

“En iyi anket sizin tuttuğunuz nabız. Eş dost, ahbap sohbetlerinden nabız tutuyorsunuz. Biz AK Parti’nin, MHP’nin en çok oy aldığı yerlere gidiyoruz. Asıl anket seçim olacak. Seçimde büyük sürprizler olacak. Çünkü insanların duygu bağı çözüldü. İnsanlar sadece ‘daha iyisi var mı?’ diye bir arayış içindeler. Daha iyisini gördükleri anda bitecek bu iş.”

Babacan bir çiftçinin “Gübre dövize bağlı mı?” sorusunu ise “Gübre üretiminin en önemli girdisi doğalgaz. Doğalgazın fiyatı dövize bağlı. Döviz bir yılda yüzde 100 arttı. Döviz artmasaydı, gübre 12 bin değil 6 bin lira olacaktı. 3 bin liradan 6 bin liraya artacaktı. 3 bin liradan 6 bin liraya artması uluslararası piyasa kısmı. 6 bin liradan 12 bin liraya kadar olan kısmı bizim kur. Koskoca ülke deneme tahtası oldu” sözleriyle yanıtladı. 

AT ÜSTÜNDE PAYLAŞIM: BENZİN FİYATLARINI GÖRÜNCE BİZ

Ali Babacan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla artan akaryakıt fiyatlarına da dikkat çekti.

Babacan, Twitter hesabından eşi Ülkü Zeynep Babacan ile at üzerinde olduğu bir fotoğraf tweetledi.

"Benzin fiyatlarını görünce biz" mesajını gönderisine ekleyen Babacan, gülen güz ve kar tanesi emojisi kullandı. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.