Ali Babacan’dan Erdoğan'a: Getir-götürle uğraşma kendini Merkez Bankası'na başkan ata

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Erdoğan’ın dün akşam faiz oranlarıyla ilgili açıklamasının ardından dolar/TL kuru, yüzde 4 artışla 8,80'i aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaşmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Ali Babacan’dan Erdoğan'a: Getir-götürle uğraşma kendini Merkez Bankası'na başkan ata
02 Haziran 2021 Çarşamba 14:08

banner225

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün akşam saatlerinde TRT'de katıldığı programda “Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart. Onun için de temmuz ağustos buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın” sözlerinin ardından dolar/TL kuru sert yükseldi.

Dolar/TL kuru, 8,80’i aşarak tüm zamanların en yüksek düzeyini gördü. Erdoğan Kanal İstanbul’la ilgili bir soruyu yanıtlarken de “ben ekonomistim, kaynak üretmek nasıl olur, bunun üzerine çalışacaksın. Böyle sadece saldırmakla hakaret etmekle filan kaynak üretilmez” dedi.

“YATIRIM, ÜRETİM VE İHRACATLA YÜKSELECEĞİZ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Twitter hesabından gece yarısı yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

* TRT‘ye çıkabilen tek genel başkan konuşmaya başladığından beri TL şu an itibarıyla yüzde 2 değer kaybetti.

* Dürüst ve işinin ehli olan kadrolar yönetiminde Türkiye’yi bu kabustan uyandıracağız. Enseyi karartmayalım. DEVA yönetiminde yatırım, üretim ve ihracatla yükseleceğiz.

* Daha cümle tamamlanmadan Türk lirası değer kaybetmeye başladı. Çağrımı yineliyorum: Sayın Erdoğan, uğraşmayın Merkez Bankası’na telefon açmakla, getir-götür atamalarla. Hemen şimdi tek imzayla atayın kendinizi Merkez Bankası Başkanlığına, indirin faizi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.