'Ali Babacan DP'ye geçme seçeneğini de değerlendiriyor'

İddiaya göre, Babacan 7 Ocak'ta ya yeni partiyi ya da DP'ye geçişlerini ilan edecek. Abdullah Gül'ün de DP çatısı altında yola devam etmeye sıcak baktığı belirtiliyor.

'Ali Babacan DP'ye geçme seçeneğini de değerlendiriyor'
22 Kasım 2019 Cuma 23:47

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, ekibiyle birlikte Demokrat Parti'ye (DP) geçme seçeneğini de değerlendirdiği iddia edildi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in "Ali Babacan cephesi mevcut bir partiye mi geçiyor?" başlığıyla yayımlanan haberine göre, Ali Babacan, bir süredir temas halinde oldukları Demokrat Parti'yi (DP) şartlara göre değerlendirecek. Bu kapsamda, Ali Babacan ve ekibi, yeni parti kurmak yerine DP çatısı altında hareket etme seçeneğini de değerlendiriyor.

Babacan ekibinin, "7 Ocak'ta ya yeni partiyi ya da DP'ye geçişlerini ilan etmesi bekleniyor. Abdullah Gül'ün de DP çatısı altında yola devam etme ihtimaline sıcak baktığı" belirtilen haberde "Diğer yandan ise, kuracakları partinin erken seçime girememesi durumunda, Ali Babacan ve ekibinin DP'ye geçmesi kesinleşmiş durumda." ifadeleri yer aldı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'a yakın bir isim ise, Ali Babacan'ın DP ile olan temasta olduğu iddiasını doğrulayarak, "Görüşmeler sürüyor. Ali Babacan, kendisi ile birlikte hareket eden isimlerle birlikte partimize geçebilir. Bir mesafe alındı ama henüz sonuca varılmadı. Gelişmeleri de değerlendirerek hareket ediyorlar. Partilerini kurmazlarsa, DP'ye katılacaklar. Kendileri ile birlikte 42 AK Parti milletvekilinin de Demokrat Parti rozeti takması söz konusu" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.