Akşener'den 'Aç kalan falan yok' diyen Erdoğan'a: Hiç mi yüzün kızarmıyor, senin müebbet alman gerekiyor

Akşener: Semt pazarlarında akşamı bekleyen, Halk Ekmek önünde kuyruğa giren insanlarımız başka bir ülkede mi yaşıyor? Sarayda oturan milletin halinden anlamıyor.

Akşener'den 'Aç kalan falan yok' diyen Erdoğan'a: Hiç mi yüzün kızarmıyor, senin müebbet alman gerekiyor
01 Haziran 2022 Çarşamba 12:35

banner225

İYİ Parti lideri Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Birileri aç kaldık diyor, vicdansızlık yapma, ne aç kalması. Aç kalan falan yok” şeklindeki sözlerine tepki göstererek, “Yahu biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz? Semt pazarlarında akşamı bekleyen, Halk Ekmek önünde kuyruğa giren insanlarımız başka bir ülkede mi yaşıyor? Sarayda oturan milletin halinden anlamıyor. Bu arkadaşımız ülkesinde yaşananları bile bilmiyor. Ayıptır, günahtır böyle bir kibir olabilir mi? Hiç mi yüzün kızarmıyor, hiç mi vicdanın sızlamıyor? Yazıklar olsun” dedi.

AKP iktidarının sosyal medya düzenlemesine de tepki gösteren Akşener, “Beğenmediklerini yasaklamaya ve ortadan kaldırmaya bayılan AK Parti, sosyal medyanın idam fermanıyla karşınıza çıktılar. Bu arkadaşlara yandaş medya yetmiyor. Televizyonlara sipariş yayın yaptırdıkları gibi, gazetelere sipariş manşet attırdıkları gibi internet sitelerine sipariş haber yaptırmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin haftalık olağan Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinin Rüzgargülü Projesi'ne ilişkin konuşan Akşener "Geçtiğimiz sonbaharda Rüzgargülü Projemizi tanıtmıştık. Kırsal ve bölgesel kalkınmayı geliştirecek, çocuklarımızın sağlıklı gıdaya erişimini sağlayarak gelişimlerini güvence altına alacak projeydi. Pilot uygulamayı Demre'de gerçekleştirdik. 10 farklı okulda, 152 okulöncesi öğrencimize sağlıklı yemek kutularını ulaştırdı. Çok güzel geri bildirimler alınmış" dedi.

Akşener, "Önce Demre genelinde yaygınlaştıracağız. Seçime kadar farklı belediyelerde hayata geçirmeyi planlıyoruz. İktidara geldiğimizde tüm Türkiye'de uygulayacağız. Yetkiyi aldığımızda hiçbir öğrencimiz sağlıklı gıdaya erişim sorunu yaşamayacak" diye konuştu.

‘EKMEK KUYRUKLARINDAKİ İNSANLAR BAŞKA BİR ÜLKEDE Mİ YAŞIYOR, HİÇ Mİ YÜZÜN KIZARMIYOR?’

"Ülkemizin uzun zamandır içinde bulunduğu kara komedi, başroldeki bay krizin Oscarlık performansıyla tam gaz devam etti" diyen İYİ Parti lideri Akşener, "Vatandaşla iki kelam edemeyen Sayın Erdoğan 'Birileri aç kaldık diyor, vicdansızlık yapma, ne aç kalması. Aç kalan falan yok' dedi. Bu sözler bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na ait. En son 'şükürsüz' demişti, şimdi 'vicdansız' oldu. Yahu biz başka bir ülkede mi yaşıyoruz? Semt pazarlarında akşamı bekleyen, Halk Ekmek önünde kuyruğa giren insanlarımız başka bir ülkede mi yaşıyorlar? Belli ki sarayda oturan milletin halinden anlamıyor. Bu arkadaşımız ülkesinde yaşananları bile bilmiyor. Ayıptır, günahtır böyle bir kibir olabilir mi? Hiç mi yüzün kızarmıyor, hiç mi vicdanın sızlamıyor? Yazıklar olsun" şeklinde konuştu.

‘GÜNEY AMERİKA EKONOMİLERİNİ GERİDE BIRAKTIK’

Akşener’in Meclis grup toplantısındaki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"TÜİK'e göre bile nisan ayında gıda fiyatları yüzde 89 arttı. Sen ve tapınak şövalyelerin 'Tüm dünyada enflasyon var' diyeceksiniz. Peki bizi kim takip ediyor? Yüzde 62 ile iflas etmiş Arjantin, yüzde 26 ile Kolombiya. Güney Amerika ekonomilerini bile geride bırakmışız. Yunanistan'da yüzde 10, AB ortalaması yüzde 8,5, Almanya'da yüzde 8. Matematik, tarih ve ekonomi gibi senin kuvvetli olduğun bir alan değil.”

ERDOĞAN’A SESLENDİ: BÖYLE DEVLET YÖNETİLMEZ, SARAYDAN ÇIKIP GERÇEKLERLE YÜZLEŞ

“Geçen sene nisan ayında 1000 liraya aldığımız gıda ürünlerini bu sene almak için 1890 lira gerekiyor. Almanya'da ise 1000 euroluk alışveriş, 1080 euroya çıkmış. Açlık sınırı bu sene 6 bin 18 lira olmuş. Toplam 3 bin 121 lira yükselmiş. Asgari ücret artışı 1427 lira, yani açlık sınırındaki artışın yarısı bile değil. Söyle bakalım vicdansız kimmiş görüyor musun? Gördüğün rüyadan uyan, gerçeklerle yüzleş. O saraydan çık. Böyle devlet yönetilmez."

İKTİDARIN SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNE ‘İDAM FERMANI’ TEPKİSİ

AKP’nin sosyal medyaya dönük müdahalelere içeren düzenlemesine de tepki gösteren İYİ Parti lideri, "Türkiye artık bir sorunlar yumağı haline geldi" diyerek şöyle devam etti: "Hayat pahalılığı, sığınmacı, adalet sorun. Bu sorunların hiçbiri iktidarın gündemine giremiyor. İktidara göre en önemli sorun, internette yayın yapan haber siteleri. Meclis'e sosyal medya kanun teklifi getirdiler. Beğenmediklerini yasaklamaya ve ortadan kaldırmaya bayılan AK Parti, sosyal medyanın idam fermanıyla karşınıza çıktılar.”

‘BUNLARA YANDAŞ MEDYA YETMİYOR, İNTERNET SİTELERİNE DE SİPARİŞ HABER YAPTIRMAK İSTİYORLAR’

“Bu arkadaşlara yandaş medya yetmiyor. Televizyonlara sipariş yayın yaptırdıkları gibi, gazetelere sipariş manşet attırdıkları gibi internet sitelerine sipariş haber yaptırmak istiyorlar.”

‘YALAN HABER YASAKSA YANDAŞ KANALLARINI KAPAT, SENİN MÜEBBET ALMAN GEREKİYOR’

“Sayın Erdoğan eğer yalan haber yasaksa iftira atan, yalan söyleyen yandaş kanallarını kapatacaksın. Trol çiftliklerini kapatacaksın. Enflasyon tahminleri yanlış çıkan Merkez Bankası Başkanı'nı görevden alacaksın. Milleti kandıran TÜİK Başkanı'nı hemen kapının önüne koyacaksın. Emeklilere ve asgari ücretlilere zam için 1 Mayıs'ı işaret eden Çalışma Bakanı'nın affını isteyeceksin. Sen önce kendi öfkeni dizginle, sen önce kendi kapının önünü temizle. Yıllardır milletimizi birbirine düşürerek kutuplaşmadan beslenen sen değil misin? Bu kanunu geriye işletsen senin müebbet alman gerekiyor."

‘AMAÇLARI BAŞKA’

"Buradaki amaç çok başka" diyen Akşener, "Ülkemizde yaşanan sorunları dile getirenleri, ekonomide kötü gidişata dikkat çekenleri, sığınmacıdan seçmen devşirmeye çalışmalarını susturmak istiyorlar. Biz daha buradayız. Siz yalana sığındıkça biz de sizi gerçeklerle yüzleştirmeye devam edeceğiz. Siz George Orwell romanlarına özendikçe biz demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Siz özgürlüklerin karşısında durdukça biz 'Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet' demeye devam edeceğiz" diye konuştu.

KOCAELİ ZİYARETİ

Kocaeli'nde yaptığı ziyaretleri aktaran İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Birçok dükkanda yine ışıklar açık değildi. Esnaf yine siftahsızdı. Vatandaşlarımız mutsuz, umutsuzdu" şeklindeki gözlemini aktardı.

‘SİZ SEÇİM TARİHİNİ AÇIKLAYIN DA MİLLET SİZİ UZAYA MI BAŞKA BİR YERE Mİ GÖNDERİYOR GÖRÜN’

Akşener, uzay çalışmalarına da konuşmasında yer verirken, "Döviz kuru, enflasyon, gıda fiyatları uzaya çıktı. Mars'ı geçti, Jüpiter'e varmak üzere. Siz seçim tarihini açıklayın da millet sizi uzaya mı gönderiyor, başka bir yere mi gönderiyor görün. Artık lami cimi yok. Bugün milletimizin ihtiyacı seçimdir. Getirin sandığı bu çile bitsin, milletimizin yüzü gülsün" ifadelerini kullandı.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YÖNETİM SİSTEMİ

Ekonomide 4'üncü sanayi devrimiyle birlikte, sanayi ve toplumdaki değişimi anlatan Akşener, "Eskiden üretimin odağı üründü, sonra tüketicinin ihtiyaçları görünür oldu. Sonra markaların tüketicilerle konuşması geldi, marka aidiyeti geldi. Artık bu saydıklarımın yanında insan merkezli yeni bir anlayış iş dünyasına girdi. Markalar sürdürülebilirlik, karbon ayak izi, cinsiyet eşitliğini de benimseyerek müşterilerle insani alanda iletişime geçiyor" dedi.

Akşener, "Bu gelişmeler doğrultusunda hayatımızda dijitalleşmenin tetiklediği yönetim anlayışı var. Bir anlamda dijital meşveret. Biz bunu başaracağız. İYİ Parti dünyanın gerisinde kalan, 1920'lerin dünyasına giden bu anlayıştan Türkiye'yi kurtaracak" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.