Akşener: Burada PKK'lı, Diyarbakır’da faili meçhul. Ben hangisiyim yalancılar?

Yalova’da hükümete yüklenen İYİ Partili Meral Akşener, “Burada PKK’lı, Diyarbakır’da faili meçhulüm. İkisi birbirinden taban tabana zıt. Ben hangisiyim kardeşim? Karar verin yalancılar” dedi.

Akşener: Burada PKK'lı, Diyarbakır’da faili meçhul. Ben hangisiyim yalancılar?
05 Ağustos 2022 Cuma 21:59

banner255

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret için Yalova’ya gitti. Armutlu ilçesinde esnafı ziyaret eden Akşener, ardından ilçe meydanında bölge halkına seslendi.

Akşener, konuşmasında, iktidarın siyasi diline yönelik eleştiride bulundu. Farklı siyasi görüşteki seçmenlerin ötekileştirildiğini vurgulayan Akşener “Yeniden seçmenin velinimet olduğu, seçmenin dertleri üzerinden üretilmiş çözüm önerileriyle rekabet edildiği ve sonuçta bütün siyasilerin buraya gelip, vatandaşın karşısında durduğu yeni bir siyaset anlayışını birlikte el ele vererek inşa edeceğiz. Ben Doğru Yol Partisi’nde politika yaptım. Sayın Yaşar Okuyan, Anavatan Partisi’nde politika yaptı. Biz birbirimizi eleştirdik ama öznesi sizin üzerinizden eleştirdik. Rekabet, öznenin siz olduğu, sizin dertleriniz olduğu bir çözüm üzerinden rekabet edilirdi. Dolayısıyla kimse kimseyi teröristlikle, şuculukla buculukla suçlamaz, seçmenin karşısında resmi tazim hazır olda olurduk” diye konuştu.

‘BU BİR HARAMİ DÜZEN’

İktidara gelmeleri halinde mevcut düzeni değiştireceklerini dile getiren Akşener, “Bugün bu ülkede harami bir düzen var. Şuculuk buculuk üzerinden birbirinize düşürülürken, seçmenin kıymet harbiyesi ortadan kaldırılırken, 5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alan danışmanlar var. Yan gelip yatıyorlar. Senin oğlun, senin kızın, 92 puanla atanamazken mülakatta 58 almış arkadaşı atanıyorsa, bu bir harami düzendir. Bunun değiştirilmesi için sizinle beraber el ele verip helal oylarınızla sandıkta demokrasiyle bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

‘BU DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ’

Akşener daha sonra Termal ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafın sıkıntılarını dinleyen Akşener, Yalova merkezde düzenlenen mitinge katıldı. Burada yaptığı konuşmasında, KPSS sınavı ve atamaları üzerinden iktidara yönelik eleştirilerde bulunan Akşener, “Senin çocuğun mülakatta 92 puanla elenirken 58 puanlı yanındaki arkadaşı ayısı olduğu için, dayısı olduğu için atanamaz. Senin çocuğun bütün imtihanları geçip mülakatta 86 puanla, 92 puanla elenip, 52,58, 62 gibi puanla atananlar varsa bu ülkede harami bir düzen var demektir. Bu harami düzeni birlikte yıkacağız” dedi.

‘BEN HANGİSİYİM KARDEŞİM?’

İktidarın ve iktidara bağlı belediyelerin kamu kaynaklarını yanlış kullandığını belirten Akşener, “Ben burada PKK’lıyım ama Diyarbakır’da faili meçhulüm. İkisi birbirinden taban tabana zıt. Ben hangisiyim kardeşim? Karar verin yalancılar. Tam 24 milyar lirayı cebinizden aldılar, Sayın Erdoğan’ın aile dostunun cebine koydular. Yazık. İtibardan tasarruf olmaz dediler. Siz çırak çıktınız, bu paralar sizin cebinizden çıktı. Ankapark diye bir yer var. Böyle bir şey yok. Tam 14 milyar lira. Garibim dinozorlar bağırıyorlar. İnsanlar dinozorların içindeki süngerleri çalmış. İkisinin toplamı 38 milyar lira. 38 milyar cebinizden çıkıp birilerinin cebine çıktı. Çiftçinin nisan ayında buğdaya atamadığı gübreyi, bedava verebilirdik. KYK borçlarının tümü silinebilirdi. Bu 38 milyar lira ile atanamayan öğretmenler atanabilirdi. EYT’lilerin mevzusu çözülebilirdi. Asgari ücreti tekrar bugünün şartlarına getirmek mümkün olabilirdi. Onun yerine cepleri doldurmaya karar verdiler. Ama bu harami düzeni yıkmak sizin ve bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Yalova’daki programlarını tamamlayan Akşener, kentten ayrıldı.

KAYNAK : TELE1


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.